با تزریق به بیست وچهارهزارمین داوطلب در دانشگاه علوم پزشكی بابل

پرونده كارآزمایی واكسن كنژوگه در كشور بسته شد

پرونده كارآزمایی واكسن كنژوگه در كشور بسته شد معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل اظهار داشت که فاز نخست مرحله سوم کارآزمایی بالینی واکسن ایرانی-کوبایی کنژوگه در کشور با تزریق آخرین دُز این واکسن به بیست وچهارهزارمین داوطلب در بابل به پایان رسید.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایرنا، آخرین دُز واکسن کنژوگه در فاز سوم کارآزمایی بالینی امروز یکشنبه در دانشگاه علوم پزشکی بابل به آخرین داوطلب تزریق و پرونده این فاز در کشور بسته شود.
دکتر مصطفی جوانیان در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار نمود: طبق سهمیه در نظر گرفته شده برای مازندران، در مجموع ۶ هزار نفر زیر نظر دانشگاه های علوم پزشکی مازندران و بابل این واکسن را دریافت نمودند و دُز دوم واکسن خویش را هم ۲۸ روز بعد از تزریق دُز اول دریافت خواهند کرد.
وی ضمن قدردانی از مشارکت خوب جمعیت تحت پوشش هشت دانشگاه علوم پزشکی منتخب جهت شرکت در این کارآزمایی بالینی اظهار داشت: در مازندران در مجموع ۱۴ هزار و ۳۳۵ نفر جهت شرکت در این کارآزمایی ثبت نام کردند که با توجه محدودیت در تعداد واکسن های در نظر گرفته شده به ۶ هزار نفر از آنها نوبت دریافت واکسن رسید.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل تصریح کرد: هفت هزار و ۲۷۳ نفر در شهرستان بابل جهت شرکت در این کارآزمایی زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی بابل داوطلب شدند و هفت هزار و ۶۲ نفر از جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ساری جهت شرکت در این کارآزمایی نام نویسی کردند.
جوانیان درباره آمارهای کشوری داوطلبان این طرح هم توضیح داد: بیشتر از ۶۸ هزار و ۳۰۰ نفر در شهرهای منتخب جهت شرکت در این کارآزمایی ثبت نام کردند که ۶۰ درصد آنها مرد و ۴۰ درصد زن بودند و طبق برنامه ریزی ۲۴ هزار نفر از این افراد واکسن را دریافت کرده اند. البته ۲۰ درصد از این واکسن ها بر مبنای مقررات کارآزمایی بالینی واکسن نما بود، اما به جز مطالعه کنندگان کارآزمایی در مرکز، هیچ کسی شامل دریافت کنندگان واکسن و مجریان طرح در مراکز منتخب اطلاعی از تزریق واکسن یا واکسن نما به داوطلبان ندارند.
وی تصریح کرد: امیدواریم داوطلبانی که در طرح شرکت کردند در مراحل بعدی هم حضور یابند تا دُز دوم را دریافت نمایند که از نتایج طرح برای ارتقاء سلامت جامعه استفاده نماییم. از داوطلبانی که شرکت کردند و به علت محدودیت در اجرای طرح نتوانستند وارد طرح شوند هم عذرخواهی می کنم و امیدواریم بتوانیم در پروژه های دیگری از حضور و مشارکت آنها بهره مند شویم.
این مسئول با بیان اینکه آخرین واکسن مشترک ایران و کوبا در این مرحله از کارآزمایی در دانشگاه علوم پزشکی بابل تزریق شد، اظهار داشت: این کارآزمایی در مازندران با تزریق واکسن کنژوگه به فرزند دکتر جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل شروع شد و امروز با تزریق آخرین دُز آن در همین دانشگاه به پایان رسید.


1400/03/02
21:56:20
5.0 / 5
178
تگهای خبر: پزشك , سلامت , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان