یادی از شهدای سلامت؛

لباس رزم من امروز سفید است

لباس رزم من امروز سفید است به گزارش رژیم آسان کادر درمان به منظور سلامتی بیماران کرونایی با ایثار، شجاعت و از خودگذشتگی به میدان آمده اند به صورتی که در یک سال قبل حدود ۳۰۰ شهید مدافع سلامت داشتیم، این شهدا بگونه ای ادامه دهنده راه رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس شده اند.


به گزارش خبرنگار حوزه ایثار و شهادت ایرنا، یک سال از زمان شیوع کرونا در جهان و ایران می گذرد، در این زمان سرمایه های بسیار بزرگی از نیروی انسانی کشور در حوزه سلامت به شهادت رسیده اند، پزشکان و کادر درمان، سرمایه های ملی هستند که جان خویش را برای مراقبت از مردم فدا کردند.
برای رسیدگی به وضعیت مدافعان سلامت کمیته های ملی، فرعی و جلسات فراوانی در دانشگاه های علوم پزشکی برگزار و پرونده های شهدای مدافع سلامت مورد بررسی قرار گرفت، روسا و اعضای دانشگاه های علوم پزشکی کشور زحمات زیادی در بیشتر از یک سال قبل متحمل شدند و کادر بهداشتی و درمانی هم برای مقابله با ویروس منحوس کرونا حتی از جان خود گذشتند.
این در حالی است که در سال ۹۹ کمیته ملی تعیین مصادیق شهدای مدافع سلامت با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان اداری و استخدامی و نماینده سازمان برنامه و بودجه دستورالعمل نهایی " نحوه تشکیل پرونده و بررسی مدارک و مستندات شهید خدمت " را تصویب کرد.
بر این اساس و به نقل از معاون رئیس جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تابحال پرونده ۱۶۸ مدافع سلامت، از مصادیق شهدای گرانقدر شناخته شده است.
سعید اوحدی در هشتمین نشست کمیته ملی تعیین مصادیق و امتیازات شهید خدمت گفته بود که توفیق و افتخار بسیار بزرگی برای بنیاد شهید و امور ایثارگران است که در خدمت خانواده های این شهدا باشد و در این جلسه، پرونده ۲۴ مدافع سلامت که مظلومانه به شهادت رسیدند مطرح و تأیید شد، همینطور ۶۴ پرونده دیگر عنوان شد که به علت نقص مدارک، باید به استان ها برگردد تا اقدامات لازم صورت گیرد.
وقتی ایثار کادر درمان را دیدم تصمیم گرفتم کتابی در اینباره بنویسم
نویسنده کتاب لباس رزم من امروز سفید است عنوان کرد: وقتی ویروس کرونا وارد کشور شد همه از این میهمان شوم ناشناخته گرفتار وحشت شدند، ویروس کرونا جان عزیزان ما را گرفت و به علت اینکه در آن روزها شناخت کمی از این بیماری داشتیم کاری از دست ما بر نمی آمد، وقتی ایثار کادر درمان را دیدم تصمیم گرفتم تا کتابی در اینباره بنویسم. جبهه امروز در بیمارستان است.
«بهاره دانشگر» با گرامیداشت ایثار مدافعان سلامت اضافه کرد: در ایام سخت و نفس گیر هشت سال دفاع مقدس رزمندگان با ایثار برای دفاع از مردم به میدان رفتند و در این روزها هم کادر درمان برای حفظ سلامت جامعه از خودگذشتگی می کنند.


وی با اشاره به اینکه اگر کسی برای کشورش از خودگذشتگی کند به تجلی فرهنگ ایثار و شهادت کمک کرده است، اظهار داشت: ایثار کادر درمان نقش مهمی در گسترش فرهنگ ایثار و شهادت دارد که نشان دادند هنوز هم راه شهدا رهرو دارد. من در بین کادر درمان، پزشکان یا پرستارانی را می شناسم که ایثارگر هستند و در این روزهای سخت در کنار مردم مانده اند.
دانشگر تصریح کرد: همه وظیفه داریم تا ادامه دهنده راه شهدا و پاسدار خون آنها باشیم، ایثار کادر درمان در مقابله با ویروس کرونا سبب خشنودی شهدا می شود. رکن اساسی برای پیشرفت کشور در عرصه های مختلف این است که در کنار هم باشیم.
سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی نماد از خودگذشتگی است
نویسنده کتاب «لباس رزم من امروز سفید است» با تکیه بر اینکه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی نماد از خودگذشتگی است اضافه کرد: با عنایت به خصوصیت های برجسته شخصیتی سردار دل ها تصمیم دارم در ارتباط با او اثر قابل دفاعی را تولید کنم، ادبیات بستر مناسبی برای تولید اثر در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است که باید از آن به بهترین شکل ممکن بهره مند شویم.
دانشگر اظهار داشت: نشر خصوصیت های شخصیتی سردار دل ها مهم می باشد و نقش انکار ناپذیری در گسترش فرهنگ ایثار و شهادت خواهد داشت چون که شهید سلیمانی نماد از خود گذشتگی بوده اند.
وی ضمن اشاره به ارزش از خودگذشتگی کادر درمان در این روزها اضافه کرد: کادر درمان در مبارزه با ویروس منحوس کرونا نشان دادند که ادامه دهنده حقیقی راه شهدا هستند و در زمانه ما به فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی جان تازه ای بخشیدند.


1400/01/01
12:31:14
5.0 / 5
1005
تگهای خبر: آموزش , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان