۲۱ اسفند و آخرین اخبار كرونایی از استان ها

۲۱ اسفند و آخرین اخبار كرونایی از استان ها به گزارش رژیم آسان بیشتر از یکسال از عمر ورود کرونا به کشور می گذرد و در این میان چیزی که در کنار رعایت پروتکلهای بهداشتی اهمیت دارد بحث واکسن است که دستیابی به آن شاید به یکی از آرزوهای نه تنها هموطنان بلکه تمام مردم دنیا تبدیل گشته است.


به گزارش گروه اخبار استانها و بر مبنای اعلام سازمان غذا و دارو، تابحال ۶۹۵ هزار دوز واکسن کرونا شامل ۳۲۰ هزار دوز واکسن اسپوتنیک وی روسیه، ۲۵۰ هزار دوز واکسن سینوفارم اهدایی چین و ۱۲۵ هزار دوز واکسن کواکسین شرکت باهارات بیوتک هند وارد کشور شده است. ضمن اینکه سخنگوی سازمان غذا و دارو امروز اعلام نمود که محموله ۱۰۰ هزار دوز از واکسن کرونای Soberana ساخت کوبا برای انجام فاز سه مطالعه انسانی به مقصد تهران بارگیری شد و تا ساعاتی دیگر به تهران می رسد.
اینها گفته شد که در کنار دستیابی تدریجی هموطنان به واکسن کرونا، هشداری هم به آنان داده شود و آن چیزی نیست جز اینکه مراقب حملات فیشینگ برای تهیه واکسن های کرونا باشند. این را سرهنگ شاهین حسنوند رئیس پلیس فتا استان خوزستان امروز به ایرنا گفت.
سرهنگ حسنوند اظهار داشت: مجرمان اینترنتی با سو استفاده از نیاز و اقبال مردم برای دریافت واکسن کرونا، در حال راه اندازی کمپین های فیشینگ ( جعل یک وبسایت ) برای کلاهبرداری با قصد کسب سود مادی هستند؛ به عبارت دیگر مجرمان سایبری با آگاهی از نگرانی مردم و با سو استفاده از ترکیب ترس وغوغای ایجاد شده، افراد ناآگاه را هدف شکار خود قرار می دهند که متاسفانه شگرد آنها بسیار هم خوب کار می کند.
تحلیل ها نشان میدهد که این کلاهبرداری ها ساده نیست و در مقیاس عظیم و بی نظیر انجام می شود.
به گفته این مقام انتظامی، URL های فیشینگ « جعل یک وبسایت » شامل عباراتی مانند «COVID-۱۹‏»، «Corona»، «واکسن»، «Cure COVID» و موارد دیگراست. عاملان ایجاد صفحات فیشینگ در تلاش هستند مردم را فریب دهند تا مردم فکر کنند که آنها در حال بازدید از یک وبسایت رسمی اند در حالی که اینطور نیست.
وی اشاره کرد: برای حفاظت خود در مقابل این نوع حملات باید انواع ایمیل های دریافتی خویش را با هشیاری و آگاهی کنترل نماییم و هم توسط فناوری امنیت سایبری مانند فیلتر کردن ایمیل، محافظت با بهره گیری از آنتی ویروس و استفاده از رمز عبور قوی در مقابل این حملات مقابله نماییم.
رئیس پلیس فتا استان خوزستان با اشاره به اینکه تنها مرجع قانونی واگذاری درباب داروی کرونا وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی است به شهروندان اخطار داد: فریب شایعات انتشار یافته در شبکه های اجتماعی با عنوان « فروش واکسن کرونا با برندهای مختلف داخلی و خارجی» به مبالغ بسیار بالا را نخورید.
دستیابی ایران به ماده اولیه و اصلی ماسک
درست است که هموطنان به تدریج به واکسن هم دست می یابند اما تا آن موقع که همگان از واکسن استفاده کنند باید پروتکلهای بهداشتی همچون استفاده از ماسک را فراموش نکنیم. در این راستا آن ماسکی برای پیش گیری از ورود ویروس کرونا به بدن، مناسب می باشد که یک فیلتر خوب داشته باشد و جنس لایه اصلی آن هم مرغوب باشد.
به منسوج بی بافت و لایه اصلی ماسک جراحی و پزشکی، "ملت بلون" یا Melt blown می گویند که خوشبختانه به قول مجتبی سعادت پور، مدیر آزمایشگاه فیلتراسیون شهرک علمی و تحقیقاتی استان اصفهان در گفت و گوی امروزش با ایرنا، برخی از شرکت های ایرانی در دوران شیوع ویروس کرونا به تولید ماده اولیه "ملت بلون" مرغوب و قابل رقابت با نمونه های خارجی رسیدند.
به گفته این فعال پژوهشگردر ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشورمان خیلی از تولیدکنندگان ماسک با مشکل تأمین ماده اولیه "ملت بلون" مواجه بودند اما برخی از شرکت های داخلی با بهره گیری از خدمات آزمایشگاه فیلتراسیون شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان موفق به حل این مشکل و تولید ملت بلون با کیفیت بالا شدند. برخی از شرکت های تولید کننده ملت بلون به دستاوردهای شایان توجهی رسیدند و محصول آنها در صنایع دیگر هم استفاده می شود.


امروز ۸۸ هموطن از بیماری کووید ۱۹ جان باختند
درست است که یک روز همه ما به واکسن کرونا دست می یابیم اما گویا قرار نیست تا آن روز، کرونا دست از سر ما بردارد و روزی نباشد شمار جانباختگان ناشی از ویروس یاد شده را در کشور نشماریم. مثل امروز که سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام نمود: با فوت ۸۸ نفر از مبتلایان بیماری کووید۱۹ در شبانه روز گذشته، تعداد جانباختگان کرونا در ایران به ۶۱ هزار و ۱۶ نفر رسید.
طبق آخرین خبرهایی که از استانها آمده است، امروز فوت یک مبتلا به کرونا و بستری ۳۱ نفر در استان اردبیل را داشتیم. این فوتی در استانی است که وضعیت نسبتا پایدار کرونایی را دارد و اتفاقا، الان کل این استان در زمینه شیوع ویروس کرونا در وضعیت آبی قرار دارد ولی چهار شهرستان اردبیل، خلخال و مشگین شهر و پارس آباد از سه هفته پیش در وضعیت زرد قرار دارند.
اینها را دکتر شهرام حبیب زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت. به قول وی هشت شهرستان بیله سوار، سرعین، اصلاندوز، کوثر، نیر، نمین، انگوت و گرمی هم در وضعیت آبی (وضعیتی بین سفید و زرد) قرار دارند.
از دیگر مناطق همچون خرم آباد هم خبر مثبت اعلام شدن ۱۵۰ تن دیگر از هموطنان طی ۲۴ ساعت گذشته انتشار یافته است، همینطور به قول رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز ۴۲ بیمار بدحال کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان های استان پذیرش و تحت درمان قرار گرفتند.
البته از سویی دیگر سخنگوی ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی استان البرز اعلام نموده است که تابحال یک هزار و۲۰۰ نفر در این استان واکسن کرونا دریافت کرده اند و این روند هم ادامه دارد.
از استان سمنان هم خبر رسیده است که ۶۶ مبتلای جدید به کرونا در استان سمنان شناسایی شده اند. کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت مقابله با کرونا استان سمنان اعلام نموده است که ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته جان یک نفر دیگر را در استان سمنان گرفت.
و اما دکتر پرویز قزلباش، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان امروز گفته است که وضعیت کرونایی این استان پایدار می باشد. در زمان حاضر باتوجه به روند تدریجی کاهش مبتلا شدن به کرونا در استان ۱۱۶ بیمار در بیمارستان های استان زنجان بستری هستند که پنج مورد از این آمار مربوط بستری های روز گذشته است.
دکتر قزلباش این نکته را هم یاد آور شده است که آمار مثبت سرپایی استان روند افزایشی را دارد و این مساله به سبب افزایش تست های کرونایی در سطح استان است گفت: تعلل و غفلت از پروتکل های بهداشتی می تواند مشکلات زیادی را ایجاد کند
یک میلیون و ۷۲۳ هزار و ۴۷۰ مبتلا به کرونا در کشور
اگر بخواهیم بدانیم که تابحال یعنی طی یکسال گذشته در کشور چند هموطن به کرونا مبتلا شده اند باید اظهار داشت که برپایه اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور از یکسال پیش تا زمان حاضر به یک میلیون و ۷۲۳ هزار و ۴۷۰ نفر رسیده و تابحال ۱۱ میلیون و ۵۲۷ هزار و ۶۵۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
ویروس کرونا عامل بیماری کووید ۱۹ از اواخر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین مشاهده و در مدت کوتاهی در همه جهان منتشر شد؛ بطوریکه سازمان بهداشت جهانی در اسفند ۹۸ (فوریه ۲۰۲۰) بروز پاندمی (همه گیری جهانی) این بیماری را تایید نمود.
بر اساس آمار رسمی کشورها ویروس کرونا تابحال حدود ۱۱۸ میلیون نفر را در دنیا مبتلا کرده است و حدود ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر هم بر اثر بیماری کووید۱۹ جان خویش را از دست داده اند.
ویروس کرونا با دست آلوده یا عطسه، سرفه و حتی قطرات تنفسی بوسیله دهان، بینی و چشم به افراد منتقل می شود. تنگی نفس، خستگی و بدن درد، اختلال در بویایی و چشایی و مشکلات گوارشی همچون علایم بیماری کووید ۱۹ است. بیشتر از ۸۰ درصد مبتلایان به ویروس هم گرفتار بیماری خفیف می شوند.
جهش ویروس کرونا در انگلستان و آفریقا که باعث افزایش سرایت، بیماری زایی و مرگ و میر آن شده، نگرانی های جدیدی را در جهان ایجاد کرده است.1399/12/22
13:24:06
0.0 / 5
700
تگهای خبر: آموزش , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان