گروه نخست دریافت كننده واكسن كرونا در ایران

گروه نخست دریافت كننده واكسن كرونا در ایران به گزارش رژیم آسان مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان نظام پزشکی در توئیتی گروه نخست دریافت کننده واکسن کرونا در ایران را اعلام نمود.


به گزارش جمعه شب ایرنا، حسین کرمانپور در این توئیت اضافه کرد: با عنایت به حجم محدود واکسن اسپوتنیک وی، نخستین گروه درمان که می توانند موفق به دریافت آن شوند، بر مبنای دستور معاون درمان وزارت بهداشت، کارکنان بخش های ویژه( ICU) بیمارستان های دولتی، عمومی، نیروهای مسلح و خصوصی خواهد بود.
پیشتر، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پنجشنبه شب از ورود نخستین محموله واکسن کرونای روسی به کشور و انتقال به محل نگهداری جهت نمونه برداری و بررسی های نهایی اطلاع داد.
کیانوش جهانپور در گفتگو با خبرنگار سلامت ایرنا بیان نمود: محموله اولیه واکسن «اسپوتنیک وی» روسیه جهت نمونه برداری و بررسی های نهایی به محل نگهداری منتقل شده است.
وی اضافه کرد: آغاز واکسیناسیون منوط به تایید و اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و کمیته اجرایی واکسیناسیون کرونا خواهد بود.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اظهار نمود: واردات واکسن کرونا از سایر منابع هم در حال انجام می باشد و همان گونه که وزیر بهداشت هم اعلام کرد، واکسن های دیگر همچون ۴.۲ میلیون دوز واکسن آسترازنکا از سبد کوواکس هم در ماه فوریه وارد کشور خواهد شد.
جهانپور اظهار داشت: هنوز توزیع واکسن های کرونا از سبد کوواکس به هیچ کشوری آغاز نشده است.
منبع:

1399/11/18
10:22:52
0.0 / 5
993
تگهای خبر: آموزش , بیمار , پزشك , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان