زالی:

برگزاری جشنواره فجر در تهران نگران كننده است

برگزاری جشنواره فجر در تهران نگران كننده است رئیس ستاد مقابله با کرونا استان تهران اعلام نمود: با عنایت به حساسیت تهران و تعهداتی که در مورد برگزاری جشنواره فجر داده شده اما در حواشی آن شاهد نقض پروتکل ها بودیم که بسیار نگران کننده است.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایرنا، علیرضا زالی عصر دوشنبه در جلسه بررسی عملکرد طرح شهید سلیمانی در استان تهران اظهار داشت: هم اکنون میزان رعایت فاصله گذاری در تهران ۷۳ درصد است و از طرفی مقرر شده فرصتی به بنده و استاندار تهران در ستاد ملی مدیریت کرونا داده شود تا گزارشی از دستاوردهای بهداشتی استان در مقابله با کرونا ویروس عرضه شود.
وی عنوان کرد: تبیین آمارهای اخیر نشان داده است ظرف ۲۴ ساعت گذشته با تغییراتی که در الگوی آمارهای کرونا در استان تهران رخ داده است موج جدیدی از نگرانی رقم زده شده، به شکلی که در سرجمع بستری ها ما برخلاف روزهای گذشته به رکورد جدیدی رسیدیم و شاهد بستری ۲۱۲۰ نفر بودیم در صورتی که این رقم در هفته های گذشته زیر ۱۸۰۰ نفر بود.
زالی افزود: در بخش عادی بستری ها هم رکورد ۳۴۲ نفر را در استان تهران شاهد بودیم که از این میزان ۱۱۰ نفر در بخش ویژه بستری شده اند و افزایشی هم در فوتی های استان ظرف ۲۴ ساعت گذشته داشته ایم، از طرفی اورژانس های تنفسی بیمارستان های تخصصی به تدریج در حال شلوغ تر شدن هستند و در بخش مراجعات سرپایی هم عدد ۶۲۰۰ نفر را شاهد بودیم که بر همین مبنا با در نظر گرفتن این الگو و تداوم آن در ایام آتی می توانیم بگوییم امکان دارد در شرف خیز جدیدی در استان تهران باشیم.
وی به بازدید اخیر خود از شهرستان ملارد اشاره نمود و اضافه کرد: توفیقات خوبی در حوزه بهداشت و درمان در این شهرستان حاصل شده، با عنایت به این که این شهرستان از مراکز دامپروری و کشاورزی استان به حساب می آید و فاقد بیمارستان است کار کمی دشوار می باشد چون که گاهی مجبور هستند بیماران را به تهران اعزام کنند.
به گفته زالی، در ملارد همانند کاری که در اسلامشهر انجام شده شهرستان به شش پهنه تقسیم شده و در هر یک از این پهنه ها مسئولیت محوری تشکیل داده شده که در همین راستا در شناسایی و رهگیری توفیقات خوبی داشتند، از طرفی آموزش توسط مجموعه نیروها نقطه قوت پررنگی در این شهرستان بود.
وی تصریح کرد: آموزش ها در حوزه بهداشتی با عنایت به مرکز بودن این شهرستان در حوزه دامپروری در مورد آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان هم مورد توجه قرار گرفته که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، همینطور گردان سلامت در این شهرستان در حال تشکیل است که البته حضور نیروهای بسیجی و داوطلب بسیار چشم گیر بود و مستندسازی در حوزه های مختلف اجرای طرح شهید سلیمانی توسط بانوان در کارگاه شهید سلیمانی در حال انجام می باشد که اقدامی پرارزش به حساب می آید.
رییس ستاد مقابله با کرونا استان تهران همینطور در انتها این جلسه به خبرنگاران اظهار داشت: با افزایش تولید تست های سریع، این تست ها در اختیار مطب ها، کلینیک ها و مراکز تجمعی قرار می گیرند.
وی عنوان کرد: در مدت ۴۸ ساعت اخیر آمار شهر و استان تهران نسبت به هفته قبل با افزایش روبرو شده که این مورد نگرانی هایی را به همراه دارد و این در شرایطی است که آمارهایمان در دیماه نسبت به آبان در کلیه شاخص ها کاهش پیدا کرده بود اما هفته جاری آمارها با شیب ملایمی رو به رشد است.
زالی اضافه کرد: نخستین شاخص بروز تغییرات در تهران در مراجعین سرپایی تجلی پیدا می کند که ظرف ۲۴ ساعت گذشته به ۶۰۰۰ نفر رسیده و از طرفی بخش اورژانس بیمارستان های تخصصی هم شلوغ تر شده که همه اینها علایم زنگ خطری است، هر چند که آمارهای تهران نوسان پذیر است اما اگر در سه روز آینده با همین الگو مواجه باشیم، می توانیم بگوییم سرآغاز شکل گیری خیز جدیدی به وجود آمده است و بدون شک رسیدن به میزان پیک جدید بر مبنای مطالعات انجام شده در پیک های سوم و چهارم بسیار سریعتر رخ خواهد داد.
وی تصریح کرد: قرار بود در برگزاری برنامه های آئینی و جشنواره ها با عنایت به تعهدات داده شده، رعایت پروتکل های بهداشتی و پیشگیری از تجمعات انجام شود؛ اما متاسفانه گزارش ها حاکی از عدم رعایت پروتکل ها است و بطور قطع اگر این مسیر ادامه پیدا کند با عنایت به عدم اجرای تعهدات مجبور به بازبینی در این مجموعه ها هستیم و اگر رنگ شهرها تغییر کند باید محدودیت های جدید را اعمال نماییم.
زالی تصریح کرد: امیدواریم شهروندان با رعایت پروتکل ها بگونه ای عمل کنند که شاهد روزهای تلخ پایانی سال نباشیم که البته ناوگان حمل و نقل عمومی همچنان یکی از نقاط صدمه پذیر در تهران است.
وی در مورد طولانی بودن پاسخ تست های PCR در تهران هم اظهار داشت: هم اکنون ۱۴۰ آزمایشگاه در تهران فعال و مجاز به انجام تست های PCR هستند، خیلی خوب است که افراد با تست مساله را پیگیری کنند اما در خیلی از موارد و در هنگام اپیدمی فراگیر علایم نزدیک به بیماری حتی بدون پیوست آزمایشگاهی باید بعنوان خود بیماری تلقی شود.
به گفته رئیس ستاد مقابله با کرونا استان تهران، در اسفند ماه تعداد آزمایشگاه هایی که تست های PCR را انجام می دادند کمتر از انگشتان دست بود که البته در طرح شهید سلیمانی برای رفع این نقیصه استفاده از ظرفیت تست های سریع را به کار گرفتیم و با افزایش تولید این تست ها مقرر شده به مطب ها کلینیک ها و مراکز تجمعی هم تست های سریع داده شود.
استاندار تهران: این روزها شاهد افزایش بستری ها هستیم
استاندار تهران اعلام نمود: بر مبنای گزارشات عرضه شده روند مراجعین سرپایی افزوده شده و چند روزی است که شاهد افزایش بستری ها هستیم و باید در این شرایط هوشیار باشیم.
به گزارش رژیم آسان به نقل از ایرنا، انوشیروان محسنی بندپی روز دوشنبه در جلسه بررسی عملکرد طرح شهید سلیمانی عنوان کرد: در هفته جاری آمار ۳۹ درصدی برای رعایت فاصله گذاری در تهران منتشر گردید که این ظلم به نیروها و کادر درمان است که نباید زحمات آنها نادیده گرفته شود، هم اکنون میزان رعایت فاصله گذاری اجتماعی بین ۷۶ تا ۷۴ درصد است که اگر مترو و اتوبوس را با راهکاری می توانستیم در فاصله گذاری اجتماعی ارتقاء دهیم و بطور قطع این عدد خیلی بالاتر می بود.
وی اظهار داشت: وضع موجود مشخص نیست، خیلی از کشورهایی که ادعای آغاز واکسیناسیون دارند میزان مبتلا شدن و فوتی های آنها رو به افزایش است و بنابراین باید برای بلند مدت خویش را آماده نماییم و همه دستگاه ها باید در جهت رعایت فاصله گذاری اجتماعی همکاری لازم را داشته باشند.
استاندار تهران در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: در روزهای تعطیلات پیش رو، بخشنامه کرده ایم هیچ موردی برای تردد خارج استان صادر نشود مگر مورد خاصی که شخص فرماندار تشخیص دهد و بطور قطع این ترددها این طور نیست که تنها بیماری را به استان دیگری ببرند، بلکه بیماری را از استان دیگری هم به تهران می آورند.
وی در مورد برگزاری جشنواره فجر هم اظهار داشت: مقرر بود این جشنواره با یک سوم ظرفیت برگزار شود، اما متاسفانه روز گذشته شاهد عدم رعایت پروتکل ها در حواشی این جشنواره بودیم، سازمان تبلیغات اسلامی هم باید مراسم دهه فجر را با حداقل نفرات انجام می داد، اما شاهد بودیم که ۴۵۰ نفر رو گذشته به مرقد امام راحل رفته بودند.
استاندار تهران تصریح کرد: قرار است مراسم ۲۲ بهمن فقط به صورت نقلیه موتوری صورت گیرد و در تجدید میثاق رئیس جمهور و رئیس مجلس که به مرقد امام تشریف بردند هم شاهد رعایت تمام پروتکل ها بودیم، بدین سان هیچ تجمعی در استان تهران قابل قبول نیست.
وی ضمن اشاره به برگزاری جلسه اعضای ستاد کرونا استان تهران با ریاست مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: متاسفانه در بودجه سال آینده حداقلی برای زیرساخت های بهداشتی در نظر گرفته نشده که در این دیدار بر ضرورت تدوین این بودجه تاکید شد.
محسنی بندپی ضمن اشاره به مزایای طرح شهید سلیمانی هم اظهار داشت: این طرح در حقیقت کمبودهای ما در زیرساخت های سلامت را جبران می کند، شناسایی، رهگیری، قرنطینه و حمایت اجتماعی به نظام سلامت کمک می نماید که در آمار و ارقام هم عملکرد ارزشمند ای که با همکاری مراکز بهداشت و درمان انجام شده قابل مشاهده می باشد و باید به تداوم این طرح کمک نماییم و این طرح باید ادامه پیدا کند.
وی خاطرنشان کرد: اقداماتی که تا به امروز انجام شده و کاری که نظام سلامت و تیم مقابله با کرونا استان تهران شامل نیروی انتظامی، هلال احمر و سایر دستگاه ها انجام دادند به نقطه درخشانی رسیده و باید قدر آنرا بدانیم و حیف است با عدم رعایت پروتکل ها و فاصله گذاری این شرایط بهینه را از دست بدهیم.


1399/11/13
23:31:33
0.0 / 5
908
تگهای خبر: آموزش , بیمار , بیماری , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان