با حضور دكتر زالی؛

كتاب تحلیلی بر بحران كووید 19 در ایران و جهان رونمایی گردید

كتاب تحلیلی بر بحران كووید 19 در ایران و جهان رونمایی گردید با حضور فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران از کتاب ˮ تحلیلی بر بحران کووید ۱۹ در ایران و جهانˮ رونمایی گردید.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی در این مراسم ضمن اشاره به منحصر به فرد بودن خصوصیت های کتاب "تحلیلی بر بحران کووید ۱۹ در ایران و جهان"، متذکر شد: در نگارش این کتاب بیشتر از 100 استاد و متخصص مشارکت داشته اند.
وی نگارش این کتاب را حاصل فعالیتهای اتاق فکر ستاد مقابله با کرونای استان تهران عنوان نمود و ضمن اشاره به شکل گیری اتاق فکر ستاد مقابله با کرونای استان تهران از اولین روزهای بحران کرونا، خیلی از تصمیمات اجرایی ستاد را منتج از اندیشه ورزی ها و تحلیل های این اتاق فکر دانست.
زالی تصریح کرد: این اتاق فکر تجلی تجمیع و همگرایی سترگی از اندیشه ورزان با نگاه بحران محور است که بگونه ای طراحی و بازمهندسی شده که نتایج حاصل از فعالیتهای آن به واحد اجرایی متصل می شود.
وی درباره بخش های مختلف این کتاب توضیح داد: بخشی از این کتاب در ارتباط با مطالعات تطبیقی درباره کشورهایی است که در کنترل کرونا موفق عمل کرده اند. همینطور استفاده از تکنولوژی های جدید و فناوری های نوین و چالش ها و تغییرات شگرف در حوزه آموزش بخصوص آموزش پزشکی، از دیگر موضوعاتی است که در این کتاب به آن پرداخته شده است.
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران، "کرونا از پنجره نگاه مردم" را از دیگر فصول این کتاب عنوان نمود و اظهار داشت: برای نگارش این مبحث از نتایج پنج دوره نظرسنجی از شهروندان تهرانی بهره گرفته شده است.
زالی با تکیه بر اینکه نگارش این کتاب بگونه ای است که برای عموم مردم قابلیت استفاده دارد، اظهار داشت: در عین حال به همه مسؤلان، متخصصان، پژوهشگران و دانشگاهیان سفارش می کنم این کتاب را مورد مطالعه قرار دهند.
وی همینطور از انجام اقدامات اولیه برای ترجمه و بین المللی سازی این کتاب اطلاع داد و استفاده از محتوای این کتاب را برای خیلی از کشورها راهگشا و اثرگذار توصیف کرد.
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران از بیشتر از صد متخصصی که برای نگارش این کتاب کوشیده اند، بخصوص دکتر حسین قناعتی، رئیس اتاق فکر ستاد فرماندهی بحران کرونای استان و دکتر علی ماهر قدردانی کرد.
در بخش دیگری از این مراسم، دکتر علی ماهر از نگارندگان کتاب و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، اظهار نمود: با عنایت به گستردگی فعالیت های ستاد و ضرورت مستندسازی آنها، با همکاری واحدهای مختلف بهداشتی و درمانی و همینطور روابط عمومی دانشگاه ابعاد گوناگون این کتاب نگاشته شد.
وی با اشاره به اینکه بیشتر از ۱۰۰ دانشمند و متخصص در زمینه های گوناگون اپیدمیولوژی، اقتصاد، مدیریت، حقوق و... در نگارش این کتاب همکاری کرده اند، اظهار داشت: در این کتاب به جنبه های فرابخشی فعالیتهای ستاد کرونای تهران هم توجه شده و امیدواریم که این کتاب برای پژوهشگران در راه مبارزه با کرونا راهگشا باشد.
همچنین دکتر حسین قناعتی رئیس اتاق فکر ستاد فرماندهی بحران کرونای استان تهران، محتوای این کتاب را برای تصمیم گیری مسؤلان و آگاهی مردم بسیار مفید و موثر خواند و اظهار داشت: محتوای این کتاب تنها مسائل بهداشتی نیست، بلکه به جنبه های اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و امنیتی ناشی از کرونا هم توجه شده است.
وی ضمن اشاره به آثار عمیق کرونا در ابعاد زندگی اجتماعی بشر، خاطرنشان کرد: خیلی از صاحب نظران معتقدند می توان زندگی بشر در جهان را به دو دوره قبل و پس از کرونا تقسیم کرد.
رییس اتاق فکر ستاد فرماندهی بحران کرونای استان تهران همینطور طرح محله محور شهید سلیمانی را حاصل بهره گیری از مبانی این کتاب عنوان نمود و تصریح کرد: ترجمه این کتاب می تواند امکان استفاده از تجربیات و مبانی مطرح شده در آنرا برای سایر کشورها هم فراهم آورد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، کتاب " تحلیلی بر بحران کووید ۱۹ در ایران و جهان به کوشش بیشتر از یک صد تن از استادان، متخصصان و پزشکان دانشگاه های کشور و زیر نظر دکتر علیرضا زالی فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران، دکتر حسین قناعتی رئیس اتاق فکر ستاد فرماندهی بحران کرونای استان تهران و دکتر علی ماهر عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نگاشته شده است.
منبع:

1399/10/10
00:59:38
0.0 / 5
1095
تگهای خبر: آموزش , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان