جدیدترین آمار جهانی همه گیری كرونا

بیش از ۶۷ میلیون بیمار كرونائی در جهان

بیش از ۶۷ میلیون بیمار كرونائی در جهان آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تا حالا به 67 میلیون و 393 هزار و 283 نفر رسیده و مرگ یک میلیون و 541 هزار و 752 نفر نیز بر اثر مبتلاشدن به این بیماری تأیید شده است.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، بنابر تازه ترین آمارها تا حالا ۴۶ میلیون و ۵۸۴ هزار و ۲۲۹ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ نیز بهبود یافته اند.
روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۱۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
آمریکا الان با بیش از ۱۵.۱ میلیون مبتلا و بیش از ۲۸۸ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند و برزیل نیز با آمار میلیونیِ مبتلایان بعد از آمریکا به ترتیب با بیش از ۹.۶ و ۶.۶ میلیون مبتلا، جایگاه دوم و سوم را در جهان به خود اختصاص داده اند.
همین طور هم اکنون چهار کشور ایالات متحده، برزیل، هند و مکزیک به ترتیب رکورددارِ قربانیان این بیماری در دنیا هستند.
تعداد جان باختگان این بیماری در انگلیس از ۶۱ هزار نفر عبور کرده و این کشور تا حالا بیشترین قربانیان کرونا را در قاره سبز داشته و همین طور پنجمین کشور جهان به لحاظ بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ است. بعلاوه الان ایتالیا با بیش از ۶۰ هزار قربانی کرونا با اختلاف نزدیک از انگلیس در بین کشورهای اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد. همین طور فرانسه بیش از ۵۵ هزار و ایران نیز بیش از ۵۰ هزار فوتی بر اثر مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده اند. بعد از این کشورها نیز اسپانیا با بیش از ۴۶ هزار و روسیه با بیش از ۴۳ هزار جان باخته، دیگر کشورهایی هستند که تا حالا آمار بالای مرگ ومیر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا: ۱۵ میلیون و ۱۵۹ هزار و ۵۲۹ مبتلا، ۲۸۸ هزار و ۹۰۶ قربانی
۲. هند: ۹ میلیون و ۶۷۷ هزار و ۲۰۳ مبتلا، ۱۴۰ هزار و ۵۹۰ قربانی
۳. برزیل: شش میلیون و ۶۰۳ هزار و ۵۴۰ مبتلا، ۱۷۶ هزار و ۹۶۲ قربانی
۴. روسیه: دو میلیون و ۴۶۰ هزار و ۷۷۰ مبتلا، ۴۳ هزار و ۱۴۱ قربانی
۵. فرانسه: دو میلیون و ۲۹۲ هزار و ۴۹۷ مبتلا، ۵۵ هزار و ۱۵۵ قربانی
۶. ایتالیا: یک میلیون و ۷۲۸ هزار و ۸۷۸ مبتلا، ۶۰ هزار و ۷۸ قربانی
۷. انگلیس: یک میلیون و ۷۲۳ هزار و ۲۴۲ مبتلا، ۶۱ هزار و ۲۴۵ قربانی
۸. اسپانیا: یک میلیون و ۶۹۹ هزار و ۱۴۵ مبتلا، ۴۶ هزار و ۲۵۲ قربانی
۹. آرژانتین: یک میلیون و ۴۶۳ هزار و ۱۱۰ مبتلا، ۳۹ هزار و ۷۷۰ قربانی
۱۰. کلمبیا: یک میلیون و ۳۷۱ هزار و ۱۰۳ مبتلا، ۳۷ هزار و ۸۰۸ قربانی
بر طبق آمار فوق هم اکنون ۱۴ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون مبتلاشدن عبور کرده و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند، همین طور کشورهای روسیه، فرانسه، ایتالیا، انگلیس، اسپانیا، آرژانتین، کلمبیا، آلمان، مکزیک، لهستان و ایران نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.1399/09/17
12:29:02
5.0 / 5
1089
تگهای خبر: بیمار , بیماری , طب , فوت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان