آمار جهانی همه گیری كووید-۱۹

شمار مبتلایان جهانی كرونا از ۲ و نیم میلیون نفر عبور كرد

شمار مبتلایان جهانی كرونا از ۲ و نیم میلیون نفر عبور كرد رژیم آسان: همه گیری بیماری كووید-19 همچنان در جهان ادامه دارد و كشورها با اتخاذ تدابیری همچون بستن مرزها، تمدیدِ محدودیت های تردد و حفظ فاصله گذاری اجتماعی در كوشش برای مهار این بیماری هستند.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، كروناویروس جدید كه عامل بروز بیماری كووید-۱۹ است هم اكنون به ۲۱۰ كشور و منطقه از سراسر جهان گسترش پیدا كرده است.
تا لحظه انتشار این خبر شمار كلی مبتلایان به كووید-۱۹ در جهان دو میلیون و ۶۳۹ هزار و ۲۵ نفر است كه ۱۸۴ هزار و ۲۶۳ نفر از آنها جان باخته و ۷۲۲ هزار و ۱۵۰ نفر نیز بهبود یافته اند.
ایالات متحده آمریكا با ۸۴۹ هزار و ۹۲ مورد مبتلاشدن و ۴۷ هزار و ۶۸۱ قربانی در صدر لیست مبتلایان و قربانیان جهانی قرار گرفته است. ۸۴ هزار و ۵۰ نفر از مبتلایان این كشور نیز بهبود یافته اند.
اسپانیا با ثبت ۲۰۸ هزار و ۳۸۹ مورد در رتبه دوم لیست مبتلایان جهانی كرونا قرار گرفته است. تابحال ۲۱ هزار و ۷۱۷ نفر از مبتلایان این كشور جان خودرا از دست داده و ۸۵ هزار و ۹۱۵ نفر بهبود یافته اند.
ایتالیا نیز ۱۸۷ هزار و ۳۲۷ مورد مبتلاشدن را به ثبت رسانده كه از این میان ۲۵ هزار و ۸۵ نفر جان خودرا از دست داده و ۵۴ هزار و ۵۴۳ نفر بهبود پیدا كرده اند.
فرانسه نیز شمار مبتلایان به بیماری كووید-۱۹ را ۱۵۹ هزار و ۸۷۷ نفر اعلام نموده است. از این میان تابحال ۲۱ هزار و ۳۴۰ نفر جان باخته و ۴۰ هزار و ۶۵۷ نفر بهبود یافته اند.
همین طور آلمان تابحال ابتلای ۱۵۰ هزار و ۶۴۸ نفر را به كروناویروس جدید گزارش كرده است كه از این میان ۵۳۱۵ نفر جان خودرا از دست داده و ۱۰۳ هزار و ۳۰۰ نفر بهبود پیدا كرده اند.
انگلیس نیز در رتبه ششم لیست جهانی كشورهای درگیر كروناویروس جدید قرار گرفته است. این كشور تابحال ابتلای ۱۳۳ هزار و ۴۴ نفر را به این بیماری تایید كرده است كه از این میان ۱۸ هزار و ۱۰۰ نفر جان خودرا از دست داده اند. انگلیس شمار بهبودیافتگان خودرا اعلام نكرده است.
تركیه هم كه با افزایش شمار مبتلایان خود از ایران و چین در این لیست پیشی گرفته است، تابحال ابتلای ۹۸ هزار و ۶۷۴ نفر را به بیماری كووید-۱۹ اعلام نموده كه از این میان ۲۳۷۶ نفر جان باخته و ۱۶ هزار و ۴۷۷ نفر نیز بهبود یافته اند.
ایران هم با افرایش شمار مبتلایان به كروناویروس از چین در لیست جهانی پیشی گرفت. شمار مبتلایان و قربانیان كروناویروس جدید در ایران نیز تابحال به ترتیب ۸۵ هزار و ۹۹۶ نفر و ۵۳۹۱ نفر اعلام شده است. ۶۳ هزار و ۱۱۳ نفر از مبتلایان تابحال بهبود یافته اند.
چین كه اعلام نموده شیوع كروناویروس را تا حد زیادی كنترل كرده تابحال ۸۲ هزار و ۷۹۸ مورد مبتلاشدن به كووید-۱۹ را گزارش كرده و تعداد قربانیان این بیماری در این كشور ۴۶۳۲ نفر است. شمار قربانیان كووید-۱۹ طی چند روز گذشته در چین ثابت باقی مانده است. همین طور تابحال ۷۷ هزار و ۲۰۷ نفر از بیماران در این كشور بهبود یافته اند.
روسیه نیز با ثبت ۵۷ هزار و ۹۹۹ مبتلا به كروناویروس جدید و ۵۱۳ قربانی ناشی از آن بعد از چین قرار گرفته است. ۴۴۲۰ نفر از مبتلایان به این ویروس تابحال بهبود یافته اند.
بنا بر آمارهای سایت "ورلداُمتر"، همین طور برزیل با ۴۶ هزار و ۱۸۲ مبتلا و ۲۹۲۴ قربانی، بلژیك با ۴۱ هزار و ۸۸۹ مبتلا و ۶۲۶۲ قربانی، كانادا با ۴۰ هزار و ۱۹۰ مبتلا و ۱۹۷۴ قربانی، هلند با ۳۴ هزار و ۸۴۲ مبتلا و ۴۰۵۴ قربانی، سوئیس با ۲۸ هزار و ۲۶۸ مبتلا و ۱۵۰۹ قربانی و پرتغال با ۲۱ هزار و ۹۸۲ مبتلا و ۷۸۵ قربانی و هند با ۲۱ هزار و ۷۹۷ مبتلا و ۶۸۱ قربانی از دیگر كشورها با میزان شیوع گسترده كروناویروس جدید محسوب می شوند.
منبع:

1399/02/04
14:04:41
5.0 / 5
2868
تگهای خبر: بیمار , بیماری , سایت , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان