آزادی مشروط 4000 زندانی در انگلیس و ولز به علت انتشار كرونا

آزادی مشروط 4000 زندانی در انگلیس و ولز به علت انتشار كرونا به گزارش رژیم آسان وزارت دادگستری انگلیس اعلام نمود: ۴۰۰۰ زندانی در انگلیس و ولز به منظور مقابله با شیوع كروناویروس جدید آزاد خواهند شد.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، زندانیانی كه دو ماه یا كمتر از مدت حبس شان باقی مانده باشد، طی چند مرحله با گواهی موقت آزاد خواهند شد.
زندانیان با خطر پایین انتخاب شده و با پابندهای الكترونیكی آزاد می شوند تا به محض بروز نخستین نگرانی بازگردانده شوند.
این روش بعنوان راهی برای پیشگیری از ابتلای هزاران زندانی در این كشور در نظر گرفته شده است كه خیلی از آنها در سلول های مشترك زندانی هستند.
تابحال تست كرونای ۸۸ زندانی در ۲۹ زندان انگلیس مثبت بوده و ۱۲۰۰ مورد مشكوك دیگر هم در زندان های سراسر این كشور تحت قرنطینه درآمده اند.
سازمان زندان های انگلیس اعلام نموده مجرمان و افراد با جرائم خشونت آمیز و هر فردی كه تهدیدی برای امنیت ملی یا نگرانی برای كودكان ایجاد كند، شامل این آزادی نخواهد شد. هم چنین هیچ یك از زندانیان با جرایم مربوط به كووید-۱۹ همچون افرادی كه به عمد در صورت كاركنان اورژانس سرفه كرده یا تجهیزات محافظتی سرقت كرده هم واجد شرایط آزادی نخواهند بود.
به قول مقامات دادگستری، دولت انگلیس موظف است عدالت را برای قانون شكنان اجرا نماید اما حالا با عنایت به شرایط خاص و شیوع كروناویروس امكان دارد ویروس به صورت گسترده در زندان ها هم شیوع یافته و فشار زیادی برای نظام سلامت همگانی این كشور بوجود آورده و جان های زیادی را در خطر قرار دهد.
مقامات انگلیسی اعلام نموده اند هیچ یك از زندانیانی كه علایم كروناویروس را دارند آزاد نخواهند شد. زندانیانی كه خانه نداشته یا در صورت آزادی به امكانات بهداشتی دسترسی نداشته باشند هم آزاد نخواهند شد.
زندانیان آبستن هم به منظور محافظت از آنها و نوزادانشان مشمول این آزادی خواهند بود. مادرانی كه به همراه فرزندانشان در زندان به سر می برند هم بعد از بررسی های پزشكی آزاد خواهند شد.
گفته می شود این آزادی ها طی چند مرحله و از فردا (دوشنبه) آغاز خواهد شد.
اتحادیه زندان های انگلیس هم از این اقدام دولت استقبال كرده اما نسبت به فشار كاری كه به كاركنان زندان ها وارد می شود، ابراز نگرانی كرده است.
تابحال حدود ۸۰۰۰ نفر از كاركنان زندان های سراسر انگلیس معادل یك چهارم از كل نیروی كار زندان ها به علل مربوط به شیوع كروناویروس در این كشور از كار غیبت داشته اند.
دولت ایرلند تابحال ۲۰۰ زندانی را به علت شیوع كروناویروس آزاد كرده و دولت اسكاتلند هم اقدامات مشابهی در نظر گرفته است.
فرانسه هم اعلام نموده قصد آزادی زودهنگام ۵۰۰۰ زندانی را داشته و ایالت كالیفرنیای آمریكا هم مقرر است ۳۵۰۰ زندانی را بزودی آزاد كند.
بنا بر گزارش شبكه خبری بی بی سی، استرالیا، آلمان و كانادا پیش از این آزادی زندانیان را در پیش گرفتند.1399/01/17
23:54:12
5.0 / 5
3678
تگهای خبر: پزشك , سلامت , كودكان , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان