وزارت بهداشت اعلام كرد

دامپزشكی، مرجع اعلام علت تلف شدن پرندگان میانكاله

دامپزشكی، مرجع اعلام علت تلف شدن پرندگان میانكاله به گزارش رژیم آسان رئیس اداره مراقبت مركز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به اینكه تلف شدن پرندگان مهاجر در میانكاله به دلیل آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان كاملا منتفی است، اظهار داشت: اعلام نتایج و علل قطعی تلف شدن پرندگان مهاجر در تالاب میانكاله باید از جانب سازمان دام پزشكی صورت گیرد.


دكتر حسین عرفانی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینكه در تالاب بین المللی میانكاله طی روزهای گذشته چند صد پرنده تلف شده اند، اظهار داشت: سازمان محیط زیست و سازمان دام پزشكی جهت بررسی های بیشتر این واقعه در محل مستقر هستند و نكته مهم آن است كه مبحث آلودگی به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در این منطقه منتفی است.
وی با اشاره به اینكه هنوز علت بروز این اتفاق مشخص نمی باشد، از تداوم روند بررسی های بیشتر توسط سازمان های ذی ربط و دانشگاه علوم پزشكی مازندران اطلاع داد و اضافه كرد: بنابراین هنوز برای قضاوت زود است مگر اینكه آزمایشات به نتایج مشخصی برسند.
رئیس اداره مراقبت مركز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت همینطور درباره مصرف گوشت پرندگان شكار، به ایسنا اظهار داشت: نهادی كه اجازه اظهار نظر پیرامون شكار پرندگان و ممنوعیت آن است، سازمان حفاظت از محیط زیست است. اما نباید از این نكته غافل بود در شرایطی كه مشكوك به بیماری هستیم و تلفات گسترده این چنینی پرندگان اتفاق افتاده است، ممنوعیت مصرف گوشت شكار و ایجاد ممانعت در شكار پرندگان امری بدیهی است.
وی در پاسخ به سوال ایسنا در مورد اظهارات سازمان دامپزشكی در خصوص احتمال علت تلف شدن پرندگان مهاجر به علت سم بوتولیسم كه منشا تولید آن ریشه گیاهان پوسیده است، تصریح كرد: این مورد بعید به نظر می آید و تابحال هم شواهدی در خصوص این مورد وجود نداشته، مگر این كه بعد از بررسی نتایج آزمایشات و سایر بررسی های صورت گرفته این نتیجه به شكل رسمی از جانب سازمان دامپزشكی بعنوان مرجع ذی صلاح اعلام گردد.1398/11/07
20:52:01
5.0 / 5
4242
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان