ماسك های نانویی كودكان برای مقابله با آلاینده های هوا ارائه شد

ماسك های نانویی كودكان برای مقابله با آلاینده های هوا ارائه شد به گزارش رژیم آسان یكی از شركت های دانش بنیان با استفاده از الیاف نانویی ماسك هایی را برای همه رده های سنی تولید كردند كه از ریه در مقابل آلاینده های هوا محافظت می كند.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، یكی از شركت های دانش بنیان پارك علم و فناوری شیخ بهایی در شهرك علمی و تحقیقاتی اصفهان با هدف ارتقای سطح زندگی تحقیقات خودرا در زمینه تولید نانوالیاف برای مصارف گوناگون شروع كرد و یكی از عمده ترین مصارف كاربردی نانوالیاف استفاده از آن بعنوان یك لایه فیلتر قوی برای تقویت خواص فیلتراسیون فیلترها و ماسك های محافظ در مقابل آلاینده های بسیار ریز است.
این شركت بعد از چندین سال تحقیق و مطالعه و بررسی محصولات كشورهای صاحب برند در زمینه تولید تجهیزات ایمنی، موفق به ساخت ماسك صنعتی ارتقایافته با نانوالیاف و ماسك های N99 نانوالیاف چند لایه شد. به كارگیری تكنولوژی نانوالیاف در ساخت ماسك، طبق استاندارد EN149 ماسك صنعتی را در كلاس ماسك های FFP3 قرار می دهد كه قبل از این در كشور تولید نمی شد.
ماسك تنفسی كودك، ماسك تنفسی آرایشی و بهداشتی، ماسك سوپاپ دار صنعتی ۶ لایه، ماسك سوپاپ دار صنعتی ۷ لایه حاوی كربن اكتیو و ماسك تنفسی سوپاپ دار ویژه بزرگسالان همچون محصولات نانویی این شركت دانش بنیان است كه جهت استفاده در حوزه های مختلف و افراد با شرایط متفاوت تولید و به بازار عرضه شده است. استفاده از این ماسك ها با عنایت به شرایط آلودگی هوا در نیمه دوم سال و مشكلات ریزگردها می تواند بسیار مفید باشد.
ماسك حاوی نانوالیاف این شركت از چندین لایه تشكیل شده كه یكی از لایه های میانی حاوی نانوالیافی با قطر نانومتری است. لایه حاوی نانوالیاف برای جلوگیری از ورود ذرات مضر میكرونی به دستگاه تنفسی انسان است. یكی دیگر از لایه های میانی حاوی كربن فعال است كه موجب جذب گازهای آلاینده و بخارات سمی می شود. با عنایت به استفاده از نانوالیاف در ماسك های تنفسی كارایی این نوع ماسك ها در مقایسه با انواع تجاری آن به صورت چشمگیری بهبود می یابد. ماسك های این شركت از دستگاه تنفسی كارگران در حین فعالیت هایی همچون برشكاری، حفاری، جوشكاری، نقاشی با اسپری و كار با مواد زائد و زباله كاملاً محافظت می كند.
یكی از محصولات این شركت تولید ماسك های ویژه كودكان است. با عنایت به اینكه كودكان جزو افراد حساس جامعه طبقه بندی می شوند و نسبت به هوای آلوده لطمه پذیرتر هستند، استفاده از ماسك های تنفسی با قالب طراحی شده كوچك جهت جلوگیری از ابتلای آنها به بیماری های تنفسی ضروری به نظر می آید. ماسك ویژه كودكان حاوی نانو الیاف، از چندین لایه تشكیل شده كه یكی از لایه های میانی حاوی نانوالیافی با قطر نانومتری است. لایه حاوی نانوالیاف برای جلوگیری از ورود ذرات مضر میكرونی به دستگاه تنفسی انسان است.
ماسك سوپاپ دار صنعتی ۶ لایه این شركت نیز دارای لایه حاوی نانوالیاف برای جلوگیری از ورود ذرات مضر میكرونی به دستگاه تنفسی انسان می شود. ماسك FFP3 نانو از دستگاه تنفسی كارگران در حین فعالیت هایی همچون برشكاری، حفاری، جوشكاری، نقاشی با اسپری و كار با مواد زائد و زباله كاملاً محافظت می كند. گیره بینی و طراحی ارگونومیك این ماسك امكان قرارگیری آن بر روی صورت بدون هیچ نشتی را فراهم می آورد.
بااینكه استفاده از ماسك های تنفسی یكی از راهكارهای مناسب برای مقابله با آلودگی هوا محسوب می شود، اما هر نوع ماسكی قادر به جذب ذرات معلق آلاینده موجود در هوا نیست. بدین سبب این سوال مطرح است كه ماسك حفاظتی مناسب برای استفاده در هوای شهرهای آلوده باید چه مشخصاتی داشته باشد. آلاینده های معلق با قطر ۲٫۵ میكرون و كمتر به سبب داشتن خاصیت نفوذپذیری، به راحتی می توانند افراد را در معرض خطر قرار دهند؛ پس باید ماسك هایی استفاده گردد كه قادر به جلوگیری از ورود این ذرات به دستگاه تنفسی باشند. ماسك های معمولی اثر زیادی در پیشگیری ورود این دسته ذرات به سیستم تنفسی ندارند و بهتر است از ماسك های استاندارد مانند ماسك های N95 استفاده گردد.1398/08/11
21:09:40
5.0 / 5
4353
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان