احتمال آلرژی زا بودن یك داروی پرمصرف

احتمال آلرژی زا بودن یك داروی پرمصرف رژیم آسان: نتایج بررسی های تازه حاكی از ارتباط مصرف داروهای ضد اسید معده با خطر مبتلاشدن به آلرژی است.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، نتایج یك آزمایش جدید نشان داده است افرادی كه از داروهای ضد اسید معده مصرف می كنند دو برابر بیشتر احتمال دارد به سبب آلرژی های تنفسی از قبیل تب یونجه یا آسم به مصرف دارو نیاز پیدا كنند.
این مطالعه تایید نمی كند كه مصرف داروهای ضد اسید معده سبب آلرژی می شود اما شواهد مختلفی وجود دارد كه حاكی از ارتباط این دو با یكدیگر است.
داروهای ضد اسید معده بوسیله كاهش تولید اسید در معده عمل می كنند. این داروها اغلب در مواقع رفلاكس دستگاه گوارش سفارش می شود كه بر اثر آن، اسید معده به مری راه پیدا می كند.
معمولا داروهای ضد اسید معده همچون داروهای كم خطر در نظر گرفته می شوند. اما در سال های اخیر گروهی از كارشناسان نسبت به زیاده روی در مصرف این داروها آگهی داده اند. همین طور شواهدی وجود دارد كه نشان داده است این داروها عملكرد سیستم ایمنی را تغییر داده و احتمال مبتلاشدن به برخی عفونت های باكتریایی را می افزایند برای اینكه می توانند توازن باكتری ها در روده را تغییر دهند.
بررسی ها نشان داده است از آنجاییكه مصرف این داروها تولید اسید معده را كند می سازد، پروتئین های غذایی به میزانی كه باید تجزیه نمی شوند. این پروتئین ها قادر خواهند بود سیستم ایمنی را حساس كرده و واكنش حساسیت زا را در بدن افراد مبتلا به آلرژی غذایی به دنبال داشته باشد.
در این بررسی اطلاعات بیشتر از هشت میلیون نفر در اتریش مورد مطالعه قرار گرفت. پژوهشگران به ارزیابی نسخه های پزشكی آنان در فاصله سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ پرداخته و بر داروهای ضد اسید معده و آلرژی متمركز شدند.
به گزارش ساینس مگ، آنها مشاهده نمودند بطور میانگین افرادی كه از داروهای ضد اسید معده مصرف كرده اند دو برابر بیشتر احتمال دارد بعدها داروهای ضد آلرژی از قبیل آنتی هیستامین مصرف كنند.1398/05/10
00:43:13
5.0 / 5
4563
تگهای خبر: پزشك , تولید , دارو , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان