خطر 5 برابری اختلالات روان در مناطق بحران زده

خطر 5 برابری اختلالات روان در مناطق بحران زده به گزارش رژیم آسان بررسی ها نشان داده است افرادی كه در مناطق بحران زده و درگیر جنگ زندگی می كنند پنج برابر بیشتر احتمال دارد به افسردگی و اضطراب گرفتار شوند.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، گروهی از متخصصان دانشگاه كوئینزلند، واشنگتن و كارشناسان سازمان جهانی بهداشت (WHO) بر مبنای مطالعات خود اعلام كردند: زندگی كردن در مناطق بحران زده و تجربه كردنِ درگیری های جنگی باعث می شود خطر مبتلا شدن به افسردگی و اضطراب حدود پنج برابر افزایش پیدا كند.
به قول محققان بار و شدت اختلالات روان در بین افرادی كه در مناطق درگیر بحران زندگی می كنند بسیار بالاست. برآوردها از آن حكایت می كند از هر پنج نفر كه در این مناطق زندگی می كنند یك نفر در دوره ای به اختلالات سلامت روان مبتلا خواهد شد و میزان افسردگی و اضطراب در این مناطق نسبت به دیگر نقاط جهان پنج برابر بیشتر است.
در این مطالعه آمده است: چالش زندگی روزانه همراه با بی ثباتی و مشكلات ناشی از جنگ تاثیر عمیقی بر سلامت روان افراد دارد. همینطور قرار گرفتن در معرض نتایج مستقیم و مكرر جنگ تاثیر عمیقی بر سلامت روان دارد.
بعلاوه زندگی كردن در این شرایط سبب می شود فرد در معرض استرس فزاینده ای قرار گیرد چونكه افراد برای داشتن زندگی عادی، امرار معاش و تامین غذا با چالش روبرو هستند.
به گزارش مدیكال اكسپرس، محققان اظهار داشتند: فقر در مناطق جنگ زده فراگیر است و این مورد با تشدید بیماری های روان ارتباط دارد.1398/03/22
15:24:10
5.0 / 5
4858
تگهای خبر: بیمار , بیماری , زندگی , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان