افزایش نرخ جهانی امید به زندگی با وجود نابرابری ها در خدمات سلامت

افزایش نرخ جهانی امید به زندگی با وجود نابرابری ها در خدمات سلامت به گزارش رژیم آسان سازمان جهانی بهداشت (WHO) در گزارشی اعلام نمود: با وجود نابرابری ها در خدمات مراقبتی اما نرخ امید به زندگی پنج سال افزایش پیدا كرده است.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، این سازمان تاكید كرده است كه نرخ امید به زندگی حدود پنج سال افزایش پیدا كرده، هرچند آمارها حاكی از وجود نابرابری در دسترسی به خدمات مراقبتی و سلامت در كشورهاست.
گزارش آمارهای بهداشت جهانی بر اهداف توسعه پایدار در رابطه با سلامت متمركز است كه در سال ۲۰۱۵ تمامی كشورهای عضو سازمان ملل آنرا مطرح كرده و مورد تایید قرار دادند.
هدف از اهداف توسعه پایدار آن است كه تمامی افراد به آینده ای پایدار دسترسی داشته باشند. هدف اصلی آن ریشه كن ساختن فقر و نابرابری، فراهم كردم انرژی پاك و مقرون به صرفه، كاهش تاثیر تغییرات اقلیمی، دسترسی بهتر به خدمات آموزشی و ارتقاء و بهبود صلح و آرامش است.
نرخ جهانی امید به زندگی از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۵ بیشتر شده كه نشان دهنده افزایش سریع از دهه ۱۹۶۰ است. همینطور گفته شده كه چشمگیرترین دستاورد در منطقه آفریقا بدست آمده كه دلیل آن بهبود طول عمر كودكان، كنترل مالاریا و دسترسی به درمان های HIV است.
به گزارش مدیكال نیوز تودی، در این بررسی آمده كه به رغم دستاوردهای جهانی همچنان نابرابری ها در دسترسی به خدمات مراقبتی و سلامتی وجود دارد.1398/01/24
15:17:17
5.0 / 5
4312
تگهای خبر: آموزش , خدمات , درمان , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان