آیت الله سبحانی: كارهای وزیر بهداشت سابق دنبال شود

آیت الله سبحانی: كارهای وزیر بهداشت سابق دنبال شود رژیم آسان: آیت الله سبحانی با تجلیل از خدماتی كه در زمان وزیر سابق بهداشت نمایش شد، عنوان كرد: كارهایی كه آقای دكتر قاضی زاده هاشمی انجام داده اند را دنبال كنید؛ اینكه برنامه های ایشان اقتصادی هست یا نه سوژه دیگری است؛ اما وزیر پیشین با نیتی صالح آمدند و ما موافق نبودیم كه در وسط راه كار را رها كنند؛ حال كه اینگونه مصلحت دیدند شما همانگونه كارها را ادامه دهید.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، آیت الله سبحانی بامداد امروز در دیدار با وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشكی كه در دفتر این مرجع برگزار شد، با تجلیل از خدماتی كه در زمان وزیر سابق بهداشت نمایش شد، عنوان كرد: كارهایی كه آقای دكتر قاضی زاده هاشمی انجام داده اند را دنبال كنید؛ اینكه برنامه های ایشان اقتصادی هست یا نه سوژه دیگری است؛ اما وزیر پیشین با نیتی صالح آمدند و ما موافق نبودیم كه در وسط راه كار را رها كنند؛ حال كه اینگونه مصلحت دیدند شما همانگونه كارها را ادامه دهید.
وی با تاكید بر ضرورت استمرار طرح ارتقا سلامت، اضافه كرد: دشمنان برای احداث تفرقه و اختلاف میان مسئولان از هیچ تلاشی دریغ نمی كنند؛ فلذا این مهم می باشد كه مردم ببینند وزیر جدید طرح ها و كارهای وزیر قبلی را پیگیری و دنبال می كند و دو زیر مكمل همدیگرند؛ این همكاری ها سبب انسجام و نمایش همدلی میان مدیران و نشان دهنده وحدت مسئولان نظام اسلامی در امر خدمت رسانی به مردم است.
این مرجع تقلید با انتقاد از روند كند ساخت بیمارستان هزار تخت خوابی (خاتم) و كمبود مراكز درمانی در قم اظهار نمود: سالهاست كلنگ ساخت این بیمارستان در شهرك پردیسان زده شده اما هیچ خبری از آن نمی شنویم؛ امیدواریم كه راه اندازی این بیمارستان چه زودتر به ثمر نشسته و نیازهای مردم را مرتفع سازد.
وی درباب خدمات رسانی بهداشتی در روستاها، اشاره كرد: در روستاها نمایش ی خدمات با مشكلاتی همراه می باشد اما باید با تلاش بیشتر و نظارت گسترده تر برای خدمت رسانی مناسب به روستاها تلاش نماییم.
آیت الله سبحانی با تاكید بر اهمیت سوژه بهداشت و درمان از نظر اسلام، بیان كرد: سوژه بهداشت و درمان از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد و شریعت و فقه اسلام با طب و طبیب رابطه ی نزدیكی دارند؛ مثلاً اگر طبیب تشخیص دهد كه روزه گرفتن برای شخصی ضرر دارد، مراجع حكم می دهند كه فرد نباید روزه بگیرید.
وی با اشاره به اشتراكات میان طبابت و فقاهت، اشاره كرد: ما دو گروه هستیم كه در یك مسیر حركت می نماییم، سوژه را شما معین می كنید و حكم فقهی را علما و مراجع می گویند؛ یعنی فقیه در تمام مسائلی كه نیاز به نظر طبیب باشد، اول نظر او را می پرسد و بعد حكم شرعی را می دهد كه این نشان دهنده رابطه تنگانگ این دو گروه است.
این مرجع تقلید با انتقاد از كمبود پزشك در بعضی مناطق كشور، اشاره كرد: مثلاً در منطقه ارسباران آذربایجان كه با كمبود پزشك روبروست؛ زنان حامله این منطقه برای رسیدن به پزشك باید به شهرهای اطراف سفر كنند كه در این زمینه با مشكلاتی مواجه می شوند؛ البته كارهای زیادی در زمینه بهداشت و درمان در این منطقه انجام شده است اما باید توسعه یابد.1397/11/19
02:55:49
5.0 / 5
4272
تگهای خبر: آموزش , بیمار , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان