رییس دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی :

تنها دو درصد درآمد اختصاصی بیمارستانها به پژوهش اختصاص دارد

تنها دو درصد درآمد اختصاصی بیمارستانها به پژوهش اختصاص دارد به گزارش رژیم آسان رییس دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی با اشاره به بودجه اندك برای پژوهش در كشور و به تبع آن دانشگاه، اظهار داشت: از ۳۵ میلیارد تومان بودجه پژوهشی دانشگاه در سال ۹۷ حدود ۵۰ درصد از آن با استفاده از درآمدهای اختصاصی بیمارستانها تامین شده است. یعنی دو درصد درآمد اختصاصی بیمارستانها به این مورد اختصاص داده شده است.به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، دكتر محمد آقاجانی، رییس دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی در نوزدهمین جشنواره پژوهشی ابوریحان با اشاره به جهت گیری دانشگاه به سمت رشد تحقیقات و فناوری، اظهار داشت: باید از دانشگاه نسل یك و دو به سمت دانشگاه های نسل سه و چهار تغییر جهت دهیم كه برای تحقق این هدف باید اصرار و تلاش بیشتری داشته باشیم.

وی با تاكید بر تولید بر علم نافع در حوزه تحقیق و پژوهش، اظهار نمود: عمق بخشی بیشتر به پژوهش، كیفی سازی تولیدات علمی، سوق دادن پژوهش و پژوهشگر به سمت فناوری و تولید محصولات دارای مشتری، گسترش مراكز رشد و شركت های دانش بنیان در همین مسیر، برقراری رابطه بیشتر با دانشگاههای وزارت علوم و صنایع برای رشد فناوری از مهم ترین برنامه های دانشگاه است.

رییس دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی در ادامه به طرح ابتكاری دانشگاه اشاره نمود و اظهار داشت: پایگاه پژوهش و فناوری بزودی با هدف پیشرفت فناوری پزشكی و تولید و ارتقای تجهیزات و ابزار پزشكی در داخل بخش های بالینی بیمارستان ها راه اندازی خواهد شد.

وی با اشاره به همكاری بین المللی دانشگاه با وجود تحریم های ظالمانه، عنوان كرد: با وجود تمامی تحریم ها همكاریهای بین المللی دانشگاه با كشورهای مانند فرانسه، هلند و روسیه پیشرفت خوبی داشته است.

رییس دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی با اشاره به كمبودهای جدی منابع مالی دانشگاه، عنوان كرد: حدود ۵۰ درصد از اساتید دانشگاه در بودجه لحاظ نشده است. به گونه ای كه بزرگترین گرفتاری و كمبود بودجه مربوط به دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی است. البته در بودجه سال ۹۸ سعی شده است تا بودجه پژوهشی دانشگاه دو برابر شود كه این مساله در لایحه بودجه آمده است.

وی جذب عضو هیات علمی نخبه را از مهم ترین برنامه های دانشگاه عنوان و بیان كرد: این برنامه با هدف تولید جهش های بزرگ در این حوزه دنبال میگردد.

آقاجانی با تاكید بر اهمیت توجه به اقتصاد سلامت و مشكلات مردم و نظام سلامت، اظهار داشت: هزینه های پزشكی هر روز رو به افزایش است و بیماری های غیر واگیر شیوع بالایی داشته است به گونه ای كه ۸۰ درصد از علت مرگ و میرها در ایران مربوط به بیماری های غیر واگیر است.

وی با تاكید بر اهمیت رشد تكنولوژی پزشكی و پژوهش، اظهار داشت: باید با استفاده از پژوهش و با تاكید بر تكنولوژی های نوین پزشكی به سمت درمان های موثر و كم هزینه تر با تاكید بر پیشگیری حركت نماییم، چونكه قدم درست در حوزه سلامت از مسیر پژوهش می گذرد.

رییس دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی با تاكید بر اهمیت ارتباط پژوهشگران و دانشگاه با رسانه های عمومی، اشاره كرد: باید به این ارتباط در جهت ارتقای فرهنگ عمومی و سواد سلامت جامعه نگاه نماییم.

وی با اشاره به اهمیت ارتقا و توسعه مراكز تحقیقاتی در حوزه استراتژیك، اظهار داشت: باید از تحقیقات انفرادی به سمت تحقیقات گروهی تغییر جهت داده شود. البته رسالت اول ما در دانشگاه آموزش است كه جایگاه رفیعی داشته است ولی پژوهش در آموزش نیاز جدی امروز ما است.

در ادامه این جشنواره دكتر محمود طباطبایی چهره ماندگار كشور و استاد جراحی مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی طی سخنانی بر اهمیت پژوهش بعنوان خمیر مایه تولید علم اصرار كرد.

همچنین در این جشنواره از پژوهشگران برتر كشور و دانشگاه در حوزه سلامت تقدیر به عمل آمد.


1397/10/02
15:39:57
5.0 / 5
4582
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان