عملكرد زنان پزشك در نجات بیماران زن، بهتر از مردان است

عملكرد زنان پزشك در نجات بیماران زن، بهتر از مردان است رژیم آسان: مطالعات اخیر انجمن پزشكی آمریكا نشان داده است احتمال مرگ زنانی كه بعد از حمله قلبی به اورژانس تحت نظر پزشكان مرد رجوع می كنند، حدودا 12 درصد بیشتر از هنگامی است كه به زنان پزشك رجوع می كنند.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا و به نقل از سایكولوژی تودی، باآنكه هنوز علت این پدیده ناشناخته است، اما به قول محققان، تنها عامل قابل پذیرش، ناتوانی پزشكان مرد در تشخیص به موقع علائم سكته هنگام مواجهه با بیماران زن است.
البته پزشكان معتقدند كه با عنایت به علائم متفاوت سكته در زنان و مردان نباید این مسئله را بحرانی قلمداد كرد؛ چون كه مطالعات گذشته از آن حكایت می كند كه نشانه هایی همچون درد در سینه و بازو نشان دهنده احتمال سكته قلبی در مردان است. این در شرایطی است كه زنان در این شرایط نشانه هایی همچون كوتاه شدن تنفس، خستگی شدید، بی حسی، حالت تهوع و استفراغ، درد پشت و درد در فك را بروز می دهند.
تحقیقات دیگری كه توسط نشریه پزشكی PNAS انجام شده نشان داده است پزشكان مردی كه بیشتر با بیماران زن مواجه می شوند، می توانند علائم بیماری های مربوط به قلب و عروق و حملات قلبی در زنان را بهتر از پزشكان زن درك كنند.
این مطالعه همینطور نشان داد كه مردان پزشكی كه در محیطی مملو از زنان پزشك به فعالیت می پردازند، می توانند علائم حمله قلبی زنان را سریع تر تشخیص دهند.
در واقع این فرضیه در علم پزشكی نشان داده است كه بهتر است در بخش مراقبت های ویژه و اورژانس از پزشكان زن و مرد به صورت تركیبی استفاده گردد.1397/08/14
13:04:36
5.0 / 5
5310
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان