چرا افراد قد بلند بیشتر در معرض مبتلا شدن به سرطان هستند؟

چرا افراد قد بلند بیشتر در معرض مبتلا شدن به سرطان هستند؟ رژیم آسان: متخصصان در یك مطالعه تازه مدعی شده اند كه افراد بلند قد بیشتر در معرض مبتلا شدن به سرطان هستند.به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، گروهی از متخصصان علوم پزشكی در آمریكا در بررسی های اخیر خود دریافتند افراد بلند قد در معرض فزاینده مبتلا شدن به سرطان هستند و این امر تا حدودی می تواند به این دلیل باشد كه در بدن آنان تعداد سلول بیشتری وجود دارد كه امكان دارد در معرض این بیماری قرار بگیرند.

متخصصان آمریكایی در این آزمایشات به ارزیابی مردم سه قاره پرداخته و دریافتند كه خطر مبتلا شدن به سرطان در زنان و مردان به ازای هر ۱۰ سانتی متر افزایش قد، ۱۰ درصد بیشتر می گردد.

فرد زمانی به بیماری سرطان مبتلا می گردد كه سیستم طبیعی كنترل بدن در رشد سلول ها متوقف شود كه این وضعیت به تولید غیرطبیعی سلول ها و تشكیل تومورهای سرطانی منجر می گردد.

در این بررسی آمده است: خطر مبتلا شدن به چند نوع سرطان در بین افراد بلند قد بیشتر است چونكه در بدن آنان تعداد سلول بیشتری وجود دارد و ازاین رو احتمال اینكه این سلول ها سرطانی شوند افزوده می شود.

به گزارش ژاپن تودی، به قول محققان می توان این برداشت را داشت كه این خطر بیشتر بر مبنای فاكتورهای ژنتیكی تعیین می گردد و شیوه مشخصی برای كاهش دادن آن وجود ندارد.
1397/08/06
14:27:24
5.0 / 5
4530
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان