دربسته اخبار اجتماعی ایسنا بخوانید

از پیشنهاد بازگشت كوپن تا دریافت پیامكی كارت اهدا عضو

از پیشنهاد بازگشت كوپن تا دریافت پیامكی كارت اهدا عضو رژیم آسان: ازدواج اشتباهیِ دختر هنگ كنگی با مرد غریبه چینی، كاهش وزن و كنترل دیابت با یك قند طبیعی، DNAهای بی شناسنامه، كوپنی شدن كالاهای اساسی، چاره كاهش مشكل اقتصادی، اخطار نسبت به گردشگری در غارهای یخی، درمانِ VIP برای سیاستمداران و سلبریتی ها؛ آری یا خیر؟، كاهش ساعات درسی سال آخر دبیرستان، افزایش بازگشت اتباع غیرمجاز به كشورهایشان، حذف دفترچه بیمه در ۶۰۱ بیمارستان و... همچون تیترهای خبرهای پرمخاطب اداره اجتماعی ایسنا در روز جاری است.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، گروه اخبار اجتماعی ایسنا، امروز 40 خبر را روی خروجی خود منتشر نمود كه بعضی از آنها در ادامه آمده است:

بازگشت كوپن به اقتصاد؟
«كوپنی شدن كالاهای اساسی، چاره كاهش مشكل اقتصادی» تیتر خبری است كه گروه خانواده ایسنا برای سخنان حسین راغفر، استاد دانشگاه انتخاب كرده است، وی در نشست جوان، شغل و چشم انداز آینده با ادعای اینكه بر مبنای برخی گزارش ها به علت شرایط اقتصادی جدید میزان ازدواج جوانان بین ۳۰ تا ۴۰ درصد كاهش داشته است، اظهار داشت: دولت برای حل مشكل اشتغال جوانان به جای اعطای وام به سازمان های مردم نهاد باید از بنگاه های كوچك و متوسط اقتصادی حمایت كند تا بقایشان منطقی شود و آنها احساس كنند چشم انداز روشنی مقابل شان قرار دارد.
او با اشاره به اینكه برنامه دولت برای اشتغال زایی جوانان و اعطای وام به سازمان های مردم نهاد حركت كاملا مشكوكی است، خاطرنشان كرد: این اقدام می تواند فرصت های سوء استفاده را فراهم آورد بدون اینكه روش نظارت بر نحوه استفاده از منابع و تعهد متقابل و حسابرسی وجود داشته باشد. این روش به احتمال خیلی زیاد سبب تولید فساد می گردد. (متن كامل خبر را اینجا بخوانید.)


هشدار نسبت به گردشگری در غارهای یخی
سمانه عبداللهی، نایب رییس انجمن غار و غارشناسی ایرانی ها اظهار داشت: غارهای یخی در كشور فصلی و غیر پایدار هستند. از این رو امكان ریزش این غارها هر لحظه وجود دارد. ازاین رو برای گردشگری خطرناك هستند و حتما باید با یك فرد متخصص از این غارها بازدید نمود. او با اشاره به اینكه تعداد غارهای یخی در كشور مشخص نمی باشد، اظهار نمود: بیشتر غارهای یخی فصلی هستند و حدودا تنها دو غار ثابت یخی در كشور وجود دارد ولی اصلا نمی توان پیش بینی نمود كه این دو غار هم غار یخی ثابتی بمانند. غارهای یخی از بهمن داخل دره ها و جریان آب آن ها تولید می گردد.هنگامی كه بهمن ریزش و به سمت دره ها حركت می كند، آب از سمت رودخانه ها جاری می گردد و رودخانه ها از وسط این بهمن دالانی را تولید می كنند كه تبدیل به غار یخی می گردد. گاهی اوقات ارتفاع و سنگینی برف های فشرده در غارها به قدری است كه سبب ریزش غارها می گردد. ( متن كامل خبر)


خطرات صندلی جلوی خودرو برای كودكان
سرگرد مصطفی زینی وند، رئیس اداره مهندسی ترافیك پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ نسبت به خطرات نشستن كودكان در صندلی جلوی خودرو اخطار داده است. وی در گفت وگو با ایسنا، اظهار داشت: آمارها نشان داده است كه بیشترین مرگ و میر كودكان در حوادث رانندگی مربوط به كودكان یك تا چهار ساله است كه حدود دو سوم از كل این آمار سرنشین و حدود یك سوم آن هم عابران پیاده بودند. در همین راستا لازم است ایمنی كودكان در خودروهای سواری تعیین شود، صندلی كودك و كمربند ایمنی همچون مهمترین وسایلی است كه در كنار رانندگی ایمن می تواند از آسیب دیدن كودكان جلوگیری كند.
وی با اشاره به اینكه با عنایت به جثه كودكان امكان صدمه دیدگی آنان در حوادث رانندگی بیشتر است اظهار نمود: امكان دارد گاه با یك ترمز كودك از صندلی خود جدا شده و به كف خودرو یا به شیشه و صندلی داخل خودرو برخورد كند. ازاین رو بستن كمربند ایمنی برای كودكان و همینطور استفاده از صندلی كودك در خودرو ضروری می باشد. ( متن كامل خبر )


برای دریافت كارت اهدای عضو، كد ملی تان را به "۳۴۳۲" پیامك كنید
كتایون نجفی زاده، مدیرعامل انجمن اهدای عضو ایرانی ها اظهار داشت: همه مردم می توانند با ارسال كد ملی خود به شماره ۳۴۳۲ به صورت سریع و آسان كارت اهدای عضو دریافت نمایند. وی در مراسم جشن نفس استان اردبیل با اشاره به اینكه قلب یك جریان الكتریكی دارد كه سبب انقباض عضلات می شود، اظهار داشت: ۶ الی ۱۰۰ بار در دقیقه قلب تپش دارد. ( متن كامل خبر )


صدسال بی شناسنامه
"سند هویتی" نام دیگر «شناسنامه» است؛ سندی قابل حمل از به رسمیت شناختن یك هویت توسط یك كشور كه برای شهروندان همان كشور صادر می شود؛ این سند اولین بار در دی ماه سال ۱۲۹۷ برای زنی ایرانی صادر شد و باورش دشوار می باشد كه حالا با گذشت حدود یك قرن از صدور نخستین سند هویتی، هنوز هم كسانی در كشور ساكنند كه هویتشان در جایی ثبت رسمی نشده است. از همین حاشیه تهران تا نوار مرزی می توان افراد بی شناسنامه را شناسایی كرد؛ انسان هایی كه در همین خاك متولد شده اند، اما مدرك هویتی كه نشان دهد ایرانی هستند، ندارند. تحصیلشان با مشكلاتی روبرو است و حتی امكان ثبت ازدواج برایشان وجود ندارد. آنها حتی نمی توانند یارانه شان را دریافت نمایند و امكان دریافت دفترچه بیمه هم برایشان غیرقابل تصور است؛ در یك كلام آنها هستند، اما هویت رسمی ندارند و بعنوان یك شهروند نقشی در آینده اجتماعی و سیاسی كشور خود ندارند.
بی شناسنامه ها در ایران عموما با اتباع كشورهای همسایه به خصوص افغانستان و پاكستان ارتباط پیدا می كنند، اما هستند فرزندان حاصل از ازدواج پدران بی شناسنامه ایرانی، ازدواج مادران ایرانی با پدران خارجی و... ؛ هرچه به سمت مرزهای شرقی كشور برویم بر شمارشان افزوده می شود؛ این مناطق از یك سو شاهد ورود اتباع بیگانه ای بوده اند كه بعد از ازدواج با زنان ایرانی صاحب فرزند شده و امكان صدور شناسنامه برای فرزندان حاصل از این ازدواج وجود نداشته است؛ از جانب دیگر ایرانیانی كه از گذشته های دور به علت نبود احساس نیاز به دریافت شناسنامه، مدارك هویتی خویش را دریافت نكرده و سبب شده اند با ادامه پیدا كردن این فرایند، فرزندانشان هم امكان دریافت شناسنامه را از دست بدهند. ( متن كامل خبر )


كاهش ساعات درسی سال آخر دبیرستان
علی زرافشان، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در نشستی خبری با اشاره به اینكه نرخ پوشش دوره متوسطه اول۹۴ درصد و در متوسطه دوم ۸۲درصد است اظهار داشت: چهار استان هدف كه از میانگین كشوری پایین تر هستند را در اولویت داریم. كمیته مناطق محروم تشكیل شده تا با حمایت نهادهای حمایتی وسازمان برنامه این فاصله را كم نماییم.
او اظهار داشت: این طرح طی سال های گذشته با همكاری دانشگاه تهران اجرا شد و امسال یك پیمایش ملی خواهیم داشت كه دانش آموزان متوسطه اول تحت پوشش قرار خواهند گرفت. دانش آموزان یك كارنامه ۱۴ صفحه ای دریافت می كنند كه توانمندی آنها در هر شاخص كارآفرینی در آن مشخص و مشاغلی به آنها پیشنهاد می گردد. ( متن كامل خبر )


احتمال استفساریه شورا از مجلس درباره افشانی
محمدجواد حق شناس، رئیس كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران از بررسی رفتن یا ماندن شهردار تهران بر مبنای قانون منع بكارگیری بازنشستگان بعد از ابلاغ نهایی قانون اطلاع داد.
او با اشاره به تصویب اصلاحات قانون منع بكارگیری بازنشستگان از جانب مجلس در روز گذشته و عدم همترازی شهرداران با معاونین رئیس جمهور درباره وضعیت شهردار تهران با این شرایط اظهار داشت: باید منتظر تأیید شورای نگهبان و ابلاغ نهایی قانون باشیم.
وی با اشاره به اینكه پس از ابلاغ قانون این سوال پیش می آید كه آیا وضعیت آقای افشانی منطبق با قانون منع بكارگیری بازنشستگان می گردد یا نه؟ اظهار داشت: بر مبنای اطلاعی كه دارم افشانی بازخرید شده و در این خصوص كه آیا بازخریدی هم مشمول قانون می گردد یا نه؟ باید صبر نماییم تا بعد از ابلاغ قانون در مورد این مورد استفساریه از مجلس بگیریم. ( متن كامل خبر )


درمانِ VIP برای سیاستمداران و سلبریتی ها؛ آری یا خیر؟
دكتر احسان شمسی كوشكی، مشاور رییس كل سازمان نظام پزشكی در حوزه اخلاق پزشكی با اشاره به اینكه قانون اجازه عرضه خدمات VIP از بودجه عمومی را در حوزه سلامت به هیچ كس نمی دهد، اظهار داشت: از نظر اخلاقی هم به هیچ عنوان قابل قبول نیست كه از بودجه عمومی به یكسری افراد بیشتر پرداخت شود؛ مگر اینكه بنا بر دلایلی این مورد جنبه قانونی پیدا كرده باشد.
او درباره عرضه خدمات VIP به برخی افراد خاص یا مشهور در بیمارستان ها و بندهای قانونی در این زمینه، اظهار داشت: واقعیت این است كه قانون چنین اجازه ای به هیچ كس نمی دهد. اگر واقعا مجلس در یك روال قانون مند برای یكسری افراد اولویت قائل شود، این قانون كشور می گردد و اگر كسی هم به آن نقد دارد، می تواند از طرق قانونی آن را اصلاح كند. بعنوان مثال اگر قانونی بگذارند كه اعضای هیات علمی دانشگاه ها می توانند فرزندان شان را ولو با نمره پایین تر در دانشگاه محل كار خودشان قرار دهند، در این صورت امكان دارد كسی بگوید من كه در منطقه محروم درس خواندم محق تر از فرزند یك هیات علمی دانشگاه هستم. با این مثال میخواهم بگویم كه بودجه عمومی جای این حرف ها نیست، مگر اینكه مصوبه قانونی داشته باشد. ( متن كامل خبر )


توزیع سبد كالا بین ۴۰ میلیون ایرانی
مهندس سید پرویز فتاح، رئیس كمیته امداد با اشاره به اینكه پول فروش ساختمان سوهانك به صندوق قرض الحسنه امداد ولایت واریز شده است اظهار داشت: از این محل صف متقاضیان دریافت تسهیلات كارگشایی در چند ماه آینده به صفر می رسد.
او بابیان اینكه رویكرد كمیته امداد در سال های گذشته كاهش جامعه هدف بود اضافه كرد: با عنایت به شرایط اقتصادی كشور، این نهاد تلاش می كند با دادن خدمات متناسب شرایطی را فراهم آورد كه نیازمندان كمتر از چنین وضعیت اقتصادی متضرر شوند.
فتاح با تاكید بر اینكه جوانان در شرف ازدواج تحت حمایت نباید در صف دریافت جهیزیه بمانند، از افزایش اعتبار كمك هزینه جهیزیه مددجویان در شرف ازدواج اطلاع داد و اظهار داشت: با همكاری دولت و فروشگاه اتكا، صد هزار فقره جهیزیه به نوعروسان مددجو اهداء می گردد. البته این امر با استفاده از كارت های اعتباری و خرید كالای ایرانی امكان پذیر است. ( متن كامل خبر)


افزایش بازگشت اتباع غیرمجاز به كشورهایشان
احمد محمدی فر، مدیركل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت كشور هم با اشاره به اینكه سازمان های بین المللی اعلام نموده اند جمهوری اسلامی ایران پیشروترین كشور در زمینه پشتیبانی از پناهندگان است، اظهار داشت: نسبت به آمار سال قبل و در چهار ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه، بازگشت مهاجران غیرمجاز۲۰ تا ۲۵ درصد بیشتر شده است.
وی در پاسخ به این سوال كه آیا آمار خروج پناهدگان و مهاجران از كشور افزایش یافته است یا خیر؟ اظهاركرد: نسبت به آمار سال قبل و در ۴ ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه بازگشت مهاجران غیرمجاز ۲۰ تا ۲۵ درصد بیشتر شده است و افرادی كه بازمی گردند هم اكثراً كارگران مجرد فصلی غیرمجازند كه برای كار به ایران آمده اند اما بنا به شرایط بوجود آمده در حال بازگشت به كشورهای خود هستند.
وی افزود: اگر مهاجر یا پناهنده ای بخواهد به صورت داوطلبانه به كشورش بازگردد از آن استقبال می نماییم و سیاست ما هم این است. سال قبل در ۴ ماهه اول سال افرادی كه دستگیر شده و كسانی كه داوطلبانه به كشورشان بازگشتند جمعا حدود ۲۶۰ هزار نفر بودند كه این رقم امسال به حدود ۳۰۰ هزار نفر رسید یعنی نسبت به سال قبل ۴۰ هزار نفر افزایش داشت. همینطور مهاجرت در بین خانواده های اتباعی كه سال ها در ایران بودند ناچیز و بیشتر مختص به كارگران فصلی مجرد كه غیرقانونی در كشور حضور داشتند، بوده است. ( متن كامل خبر)


پربازدید ها

DNAهای بی شناسنامه

ازدواج اشتباهیِ دختر هنگ كنگی با مرد غریبه چینی!

كوپنی شدن كالاهای اساسی، چاره كاهش مشكل اقتصادی

كاهش وزن و كنترل دیابت با یك قند طبیعی


هشدار نسبت به گردشگری در غارهای یخی

1397/06/08
19:35:56
5.0 / 5
4423
تگهای خبر: پزشك , تولید , خدمات , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان