استفاده غیرقانونی از كابل های برق و بروز سوختگی های شدید

استفاده غیرقانونی از كابل های برق و بروز سوختگی های شدید رژیم آسان: قائم مقام معاونت درمان وزارت بهداشت با اشاره به آمار بالای سوختگی در ایران، در عین حال نسبت به استفاده غیرقانونی و غیرایمن از كابل های برق و به دنبال آن سوختگی های شدید و قطع عضو اخطار داد.دكتر طیب قدیمی درگفت وگو با ایسنا، درباره روش های پیشگیری از سوختگی اظهار داشت: در زمینه پیشگیری از سوختگی، وزارت بهداشت و انجمن سوختگی كشور برنامه هایی را در نظر گرفته اند، اماباید نهادهای فرهنگی - اجتماعی هم دراین برنامه ها شركت نمایند. آنها می توانند با انیمیشن سازی به مردم راه های یپیشگیری از سوختگی را آموزش دهند؛ همان گونه كه برای تشویق و ترغیب مردم به بستن كمربند ایمنی در اتومبیل اقداماتی را انجام دادند.

وی اضافه كرد: ما باید به خانواده ها یاد دهیم در تفریح چگونه آتش درست كنند، یا استاندارد وسایل تولید انرژی و پخت و پز باید چگونه باشد، در این زمینه وزارت صنعت و معدن هم می تواند كمك نماید. چگونگی استفاده از وسایل پخت و پز هم باید فرهنگسازی شود.

قدیمی با اشاره به اینكه آمار سوختگی در كشور بسیار بالاست و حدود ۲۵ تا ۳۰ هزار نفر به علت عارضه سوختگی در بیمارستان ها بستری می شوند، اظهار داشت: خیلی از این سوختگی ها مربوط به صدمه الكتریكی است. برخی افراد در استفاده غیرقانونی از كابل های برق دچار صدمه های شدید سوختگی می شوند. برخی افرادی كه درحاشیه شهر زندگی می كنند در بعضی مواقع به صورت غیرمجاز از سیم های برق استفاده می نمایند كه این كار امكان دارد منجر به قطع عضو فرد شود. برای جلوگیری از چنین پیامدهایی باید اقداماتی صورت گیرد.

وی در انتها اظهار داشت: مبحث سوختگی، بحثی اجتماعی است كه رسانه ها هم باید به كمك آیند. تلاش باید بر این باشد كه جامعه را به سمتی سوق دهیم كه عوارض و وقوع سوختگی را كاهش دهیم.
1397/05/14
14:10:42
5.0 / 5
4509
تگهای خبر: درمان , وزارت بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان