آخر كارآزمایی بالینی نانو داروی ضد سالك محققان كشور

آخر كارآزمایی بالینی نانو داروی ضد سالك محققان كشور رژیم آسان: در حالی از نانو داروی ضدسالك محققان شركت های دانش بنیان رونمایی گردید كه این دارو مراحل آزمون های بالینی را با موفقیت پشت سر گذاشته است.به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، در حاشیه هجدهمین كنگره انجمن متخصصین پوست ایران، از نانوداروی ضدسالك رونمایی گردید. این دارو یك ژل موضعی با نام "سینا آمفولیش" است كه به منظور درمان بیماری سالك به صورت موضعی قابل استعمال است.

در حال حاضر برای درمان بیماری سالك از تزریق تركیبات حاوی آنتیموان استفاده می گردد كه باید به محل زخم تزریق شود. این فرآیند درمان یك فرآیند طولانی مدت و دردآور است؛ اما این دارو به صورت پماد روی زخم قرار می گیرد و می تواند در مدت زمان كوتاه، زخم را درمان كند.

داروی سیناآمفولیش مراحل آزمون های بالینی را با موفقیت پشت سر گذاشته است.

در حال حاضر 90 درصد بیماران مبتلا به سالك در ایران، سوریه، افغانستان، عراق، عربستان سعودی و برزیل هستند و این دارو بازار مصرف قابل توجهی در این كشورها دارد. هم اكنون رایزنی های اولیه برای انتقال فناوری و فروش این محصول به كشورهای دیگر صورت گرفته است.

در این فناوری، آمفوتریسین B درون لیپوزوم قرار داده شده و با استعمال موضعی، لیپوزوم حاوی دارو وارد پوست می گردد. این لیپوزوم ها درون پوست تجزیه شده و آمفوتریسین B رهاسازی می گردد.

آمفوتریسین B داروی ضد انگل و ضد قارچ مؤثری است كه برای درمان بیماری سالك به كار می رود. به دلیل تولید سمیت كلیوی توسط این دارو، فرمولاسیون های نانویی می تواند برای دارورسانی هدفمند مورد استفاده قرار گیرد.

ساختار لیپوزومی این دارو سبب شده تا از تأثیرات مخرب ماده سمی بر بدن كاسته شده و اثربخشی آن بهبود یابد.

در بیماری سالك، انگل در بخش داخلی پوست قرار دارد. سیناآمفولیش نانولیپوزوم های 100 نانومتری حاوی داروی آمفوتریسین B است كه بعد از مصرف موضعی میزان نفوذ دارو به بخش های حاوی انگل را افزایش می دهد؛ در نتیجه دارو با غلظت بالا در مجاورت انگل آزاد می گردد. از این رو استفاده از لیپوزوم كارایی و اثربخشی آمفوتریسین B را به میزان قابل توجهی بالا می برد.
1397/05/06
14:20:44
5.0 / 5
5011
تگهای خبر: بیمار , بیماری , دارو , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان