سخنگوی سازمان غذا و دارو خبر داد

اعلام اسامی واردكنندگان دارو با ارز دولتی از جانب سازمان توسعه تجارت، محرومیت ارزی برای متخلفان

اعلام اسامی واردكنندگان دارو با ارز دولتی از جانب سازمان توسعه تجارت، محرومیت ارزی برای متخلفان رژیم آسان: سخنگوی سازمان غذا و دارو با اشاره به نحوه برخوردها با متخلفان ارزی در حوزه دارو و تجهیزات، اظهار داشت: سازمان غذا و دارو در حال جمع آوری اطلاعات برای انتشار اسامی این شركت ها بود، اما دوستان مان در سازمان توسعه تجارت ایران اعلام كردند كه این اطلاعات را به صورت یكپارچه منتشر خواهند كرد و و بر همین مبنا به جهت اینكه تعدد منابع و اطلاعات پیش نیاید، منتظر ماندیم تا سازمان توسعه تجارت این اسامی را اعلام نماید.دكتر كیانوش جهانپور در گفت وگو با ایسنا، درباره نحوه برخورد با شركت های دارویی و تجهیزات پزشكی متخلفی كه ارز دولتی دریافت می كنند، اما اقلام شان را با قیمتی بالاتر از قیمت مصوب سازمان غذا و دارو به فروش می رسانند، اظهار داشت: در صورت شناسایی چنین شركت های متخلف، در وهله اول قاعدتا این شركت ها از دریافت ارز دولتی محروم می شوند و در عین حال اگر اقلام شان را خلاف نرخ مصوب بفروشند چه در حوزه دارو و چه تجهیزات پزشكی به سازمان تعزیرات حكومتی معرفی می گردند و طبق قانون تعزیرات حكومتی با آنها برخورد قضایی لازم انجام می گردد.

وی با اشاره به اینكه مردم می توانند برای اطلاع از وضعیت تجهیزات پزشكی به سامانه IMED.FDA.GOV.IR مراجعه نموده و قیمت داروها را هم در سامانه IFANA.FDA.GOV.IR مشاهده كنند، درباره نحوه نظارت بر بازار دارو و تجهیزات پزشكی، اظهار داشت: بخشی از نظارت های ما مبتنی بر گزارش های مردمی است و مردم اگر با موردی از تخلف مواجه گشتند در خصوص اینكه قیمت دارو یا تجهیزات پزشكی با نرخ مصوب مغایرت داشت، می توانند با استفاده از سامانه 190 به ما اعلام كنند. بخش دیگری از نظارت ها هم با استفاده از بیمارستان ها و مراكزی است كه از این اقلام استفاده می كنند؛ به طوریكه اگر فاكتورها با نرخ مصوب مغایرت داشته باشد، تخلف را شناسایی و با متخلف برخورد می نماییم.

جهانپور افزود: قسمت سوم نظارت ها هم با استفاده از بازرسی های مستقیم بازرسان سازمان غذا و دارو، معاونت های غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشكی سراسر كشور و همینطور ادارات بازرسی دانشگاه های علوم پزشكی كشور انجام می گردد.

سخنگوی سازمان غذا و دارو درباره اعلام اسامی شركت هایی كه در حوزه دارو و تجهیزات پزشكی ارز دولتی دریافت كرده اند، اظهار داشت: قبل از این اعلام كردیم كه بانك مركزی می تواند اسامی این شركت ها را اعلام نماید. با این وجود خود سازمان غذا و دارو هم درصدد جمع آوری اطلاعات برای انتشار اسامی شركت هایی بود كه ارز دولتی دریافت كرده بودند، اما سازمان توسعه تجارت ایران اعلام نمود كه این اسامی را رسما اعلام می كنند. ازاین رو به جهت اینكه اطلاعات چند گانه نباشد، صبر می نماییم تا این مركز اسامی را اعلام نماید. البته ما هم اطلاعات مان را در این زمینه بروز می نماییم، اما مركز توسعه تجارت اسامی را اعلام خواهد نمود.
1397/04/22
23:52:14
5.0 / 5
4486
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان