گزارش جدید محققان كانادایی؛

تاثیر قهوه بر علائم پاركینسون

تاثیر قهوه بر علائم پاركینسون به گزارش رژیم آسان مطالعه جدید نشان داده اند كه كافئین ممكن است در بهبود قدرت حركتی افراد مبتلا به بیماری پاركینسون سودمند نباشد.به گزارش رژیم آسان به نقل از مهر، پاركینسون اختلال سیستم عصب مركزی است كه بر حركت تاثیر می گذارد.
مطالعات قبلی نشان داده بود نوشیدن سه فنجان قهوه در روز موجب بهبود احتمالی علائم حركتی در افراد مبتلا به این بیماری كه دارای لرزش هم بودند، می شود.
رونالد پوستاما، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه مك گیل كانادا، در این باره می گوید: «یافته های ما نشان می دهد كه كافئین به عنوان درمانی برای علائم حركتی بیماری پاركینسون قابل توصیه نیست.»
این مطالعه شامل افراد با میانگین سنی ۶۲ سال بود كه به طور متوسط به مدت ۴ سال مبتلا به پاركینسون تشخیص داده شده بودند.
به نیمی از این افراد دو بار در روز، یكبار صبح و یكبار بعد از ناهار، كپسول ۲۰۰ میلیگرمی كافئین كه معادل سه فنجان قهوه بود، داده شد و به نیمی دیگر كپسول های دارونما داده شد.
محققان مشاهده كردند هیچ بهبودی در مورد علائم حركتی در افرادی كه كپسول های كافئین مصرف كرده بودند در مقایسه با بیمارانی كه كپسول های دارونما مصرف كرده بودند، مشاهده نشد.
به گفته محققان،هیچ تفاوتی نیز در كیفیت زندگی این افراد وجود نداشت.
پوستاما در ادامه عنوان می كند: «كافئین كه ماده ای ایمن و ارزان است، با كاهش ریسك ابتلا به پاركینسون مرتبط است. اما به درمان بیماری كمك زیادی نمی كند.»
 

1396/07/11
13:03:17
5.0 / 5
5476
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان