ایران با بیش از 8000 گونه منابع گیاهی

ایران با بیش از 8000 گونه منابع گیاهی رژیم آسان: عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشكی تهران اظهار داشت: منابع گیاهی ایران بیش از 8000 گونه است كه بیش از 60 درصد این منابع گیاهی، با دنیا مشابهت دارد.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، دكتر «غلام رضا امین» در دومین جشنواره «گیاهان دارویی و داروهای گیاهی» با بیان این كه همت دانشگاه علوم پزشكی گیلان در این امر ستودنی است، اظهار نمود: اقلام دارویی، مسمومیت غذایی، اقلام مكمل های غذایی، انواع نوشیدنی ها و اقلام آرایشی بهداشتی، منابع گیاهی، منابع حیوانی و...از فرآورده های طبیعی است.
وی ادامه داد: در این زمینه منابع گیاهی ایران بیش از 8000 گونه است كه بیش از 60 درصد این منابع گیاهی، با دنیا مشابهت دارد.
امین با اشاره به این كه از 16 اقلیم آب و هوایی جهان، 11 اقلیم در كشور و 9 اقلیم در گیلان وجود دارد، اظهار داشت: به لحاظ منابع حیوانی، تنها گونه زالو در دنیا، به استان گیلان اختصاص دارد و گیلان در این خصوص یكی از مهم ترین مراكز است.

شناسایی 620 گونه گیاه دارویی در كشور
دكتر «محمدحسین صالحی»، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشكی تهران هم در ادامه با بیان این كه پیشرفت علوم پزشكی و داروسازی در دنیا نسبت به رشته های علمی دیگر بیشتر است، اظهار داشت: بیشتر داروهای حیاتی ریشه مستقیم یا غیر مستقیم گیاهی دارد و می توان گفت 40 درصد گیاهی و 60 درصد صنعتی است.
وی گیاهان دارویی را منبع و آزمایشگاه خدادادی برشمرد و اضافه كرد: 620 گونه گیاه دارویی در روی زمین شناسایی شده اما هنوز صاحب نظران با 98 درصد از رمز و راز این گیاهان آشنا نیستند.
در جهت اهداف بسته توسعه دانش گیاهان دارویی، دومین جشنواره «گیاهان دارویی و داروهای گیاهی» دانشگاه علوم پزشكی گیلان با محورهای آشنایی با گیاهان دارویی و داروهای گیاهی، فیتوتراپی در بیماری های مرجع و داروسازی سنتی، با حضور ریاست دانشگاه و مسئولان دانشگاه علوم پزشكی گیلان و جمعی از اساتید گروه فارماكوگنوزی دانشگاه علوم پزشكی تهران، در سالن همایش دانشكده دندانپزشكی دانشگاه علوم پزشكی گیلان برگزار گردید و در انتها از سه پوستر برتر تقدیر گردید.


1397/02/23
15:13:02
5.0 / 5
4438
تگهای خبر: پزشك , دارو , غذا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان