مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران مطرح كرد

تولید سقف برای اعتبارات سازمان بیمه سلامت، اقدام برای حذف چند بیمه ای ها

تولید سقف برای اعتبارات سازمان بیمه سلامت، اقدام برای حذف چند بیمه ای ها رژیم آسان: مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران مهم ترین اقدام این سازمان را رعایت سقف اعتبارات عنوان نمود و اظهار داشت: تولید سقف برای اعتبارات هرچند تبعات و مشكلاتی دارد، ولی باید نهادینه و اجرایی شود.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، مهندس طاهر موهبتی در دیدار نوروزی وزیر بهداشت با مدیران و كاركنان سازمان بیمه سلامت ایران ضمن عرضه گزارشی از فعالیت های این سازمان اضافه كرد: هنگام ورود به این سازمان در نیمه دوم سال قبل با چالش جدی منابع مالی مواجه شدیم؛ به صورتی كه مطالبات دانشگاه های علوم پزشكی با ۱۲ و داروخانه ها تا ۱۰ ماه تاخیر مواجه بودند كه با همت و برنامه ریزی دقیق و دریافتی های صورت گرفته، امروز بدهی دانشگاه ها به ۴.۵ ماه رسیده است.

آخرین وضعیت پرداخت مطالبات داروخانه ها و مراكز درمانی
وی با اشاره به اینكه داروخانه ها در وضعیت خوبی قرار گرفته و فقط ۱.۵ ماه از این سازمان مطالبه دارند، اظهار نمود: بدهی پاراكلینیك ها هم اكنون به مردادماه رسیده است و پنج ماه مطالبه دارند. پرداخت مطالبات در شش ماهه نخست سال قبل ۲ هزار و ۴۸۰ میلیارد تومان و در شش ماهه دوم به ۹ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان افزایش پیدا كرد. تحقق منابع تاثیر بسزایی بر شركای مالی این سازمان دارد و باعث جذب اعتماد و اطمینان نسبی آنان می گردد.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به مدیریت هزینه ها در این سازمان، اضافه كرد: با وجود اقدامات علمی و استاندارد كردن مدیریت هزینه ها، با تبعات اجتماعی در فضای مجازی مواجه خواهیم شد.

۲۲۰ هزار تن تحت پوشش صندوق بیمه ایرانیان
موهبتی اظهار داشت: با اقدامات صورت گرفته، افراد تحت پوشش صندوق بیمه ایرانی ها طی این مدت از هفت هزار بیمه شده به ۲۲۰ هزار نفر افزایش یافت؛ به صورتی كه امروز بیش از ۲۲۰ هزار بیمه شده دیگر سازمان های بیمه گر، به این بیمه برگشتند.

ذخیره ۶۰۰ میلیارد تومان با اجرای یك بخشنامه
وی به بخشنامه ای كه در نیمه دوم سال قبل به منظورعدم افزایش هزینه ها نوشته شده بود، اشاره نمود و اضافه كرد: با اجرای این طرح و سایر اقدامات از جنس مدیریت هزینه، بخشی از هزینه ها كنترل شد؛ به صورتی كه حدود ۶۰۰ میلیارد تومان طی این مدت ذخیره منابع صورت گرفت.

اقدام برای حذف چند بیمه ای ها
مدیرعامل بیمه سلامت ایران در ادامه به همپوشانی بیمه شدگان این سازمان با دیگر سازمان های بیمه گر اشاره و بیان كرد: حدود ۲۶۰ هزار بیمه شده نیروهای مسلح و ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار بیمه شده تامین اجتماعی وجود دارند كه در فرایند رفع هم پوشانی فعالانه وارد شده ایم و مهم تر اینكه تاكید داریم نباید همپوشانی جدیدی داشته باشیم.
موهبتی اظهار نمود: با اجرای طرح استحقاق سنجی، پیش بینی ما این است كه سال آینده با رجوع افراد به دفاتر پیشخوان، حذف همپوشانی را داشته باشیم؛ چون كه رجوع برای دریافت خدمت و یا تمدید دفترچه در این دفاتر صورت می گیرد.

حذف دفترچه بیمه سلامت در ۱۲۰ بیمارستان كشور
وی همینطور اظهار داشت: با برنامه ریزی های صورت گرفته، حذف دفترچه ها در بیمارستان ها آغاز شده؛ به صورتی كه این اقدام در ۱۲۰ بیمارستان انجام شده و امیدواریم در سراسر كشور هم این طرح اجرایی شود.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در ادامه به علمی شدن خدمات این سازمان اشاره نمود و اظهار داشت: این سازمان با مركز ملی تحقیقات بیمه سلامت ایران اقدام به ایجاد یك ساختار جدید كرده است؛ به صورتی كه حتی ردیف بودجه ای و عملیاتی آن هم شكل گرفته است.

۲ اولویت مهم سازمان بیمه سلامت
موهبتی شعار سازمان بیمه سلامت ایران در سال جدید را سازمان الكترونیك عنوان و اظهار نمود: الكترونیكی شدن خدمات و مدیریت هزینه ها از اولویت ها و رویكردهای جدی این سازمان در سال جدید است كه وزیر بهداشت هم تاكید جدی بر آن دارند و امیدواریم بتوانیم از این فرصت به شكل مطلوب بهره لازم را ببریم.

لزوم تولید سقف برای اعتبارات
وی مهم ترین اقدام سازمان بیمه سلامت ایران را رعایت سقف اعتبارات بیان كرد و اضافه كرد: طی سال های گذشته اعتبارات این سازمان مثلا اگر ۱۰ هزار میلیارد تومان بود در عمل هزینه خرید خدمت صورت بسیار بیشتر بود كه مشكلات عدیده ای را فراهم ساخت. تولید سقف برای اعتبارات هرچند تبعات و مشكلات مربوط به خویش را دارد ولی باید نهادینه و اجرایی شود.

توجیه تولیدكنندگان درمان كشور برای مدیریت هزینه
بنابر اعلام اداره كل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت، وی با اشاره به اینكه مدیرت هزینه به سهولت محقق نمی گردد، بیان كرد: برای اجرای مدیریت هزینه ها ابتدا با دانشگاه های علوم پزشكی كه بزرگترین تولیدكنندگان درمان كشور هستند، هماهنگ شده و استان ها هم توجیه شدند.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت نهایی شدن طرح استحقاق سنجی را از دیگر اهداف این سازمان بیان كرد و اظهار داشت: در این زمینه كارگروهی با سایر بیمه ها هم تشكیل شده است كه امیدواریم اجرای این طرح را به بالاترین سطح برسانیم.
وی در انتها ابراز امیدواری كرد كه سازمان بیمه سلامت بتواند گام های موثری برای تحقق اهداف سازمان و مردم بردارد.
1397/01/20
22:17:07
5.0 / 5
4518
تگهای خبر: بیمار , پزشك , تولید , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان