معاون بهداشت وزارت بهداشت پاسخ داد

چرا شبكه بهداشتی كشور در روستاها موفق بود؟

چرا شبكه بهداشتی كشور در روستاها موفق بود؟ رژیم آسان: معاون بهداشت وزیر بهداشت اظهار داشت: دلایل موفقیت نظام شبكه در روستا، عدم تكراری بودن خدمات، مشخص بودن فرآیندها و آموزش ها و دقیق بودن كارها بود. ازاین رو برای اجرای موفق پزشك خانواده و نظام ارجاع هم باید به یك زبان مشترك برسیم.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، دكتر علیرضا رئیسی در نشست مدیران گروه گسترش شبكه دانشگاه های علوم پزشكی كشور، اظهار داشت: خروجی این نشست بسیار مهم است چون برای تصمیم گیری در مورد اجرای برنامه پزشك خانواده و سطح بندی خدمات و نظام ارجاع، بر اجلاس آینده معاونان بهداشت دانشگاه های علوم پزشكی و در نتیجه در سطح كشور اثرگذار خواهد بود. باید توجه كرد كه هر شاخص سلامتی در حوزه بهداشت كه در كشور به آن افتخار می نماییم، محصول طراحی و توسعه شبكه مراقبت های اولیه بهداشتی است كه قبلا طراحی و اجرا شده است.

معاون بهداشت با اشاره به اینكه ازاین رو این مدل باید در شهرها هم پیاده شود و برای تكمیل این مدل باید برنامه پزشك خانواده هم اجرا شود، اضافه كرد: باید ببینیم طراحی نظام شبكه از چه مسیری باید عبور كند، اگر نظام شبكه درست طراحی شود و پزشك خانواده استقرار یابد، پس از آن می رسیم به استقرار نظام ارجاع كه بهتر است بجای آن عبارت نظام طبقه بندی سطوح عرضه خدمت را به كار بریم.

وی دلایل موفقیت نظام شبكه در روستا را عدم تكراری بودن خدمات، مشخص بودن فرآیندها و آموزش ها و دقیق بودن كارها اعلام نمود و اظهار داشت: برای اجرای موفق پزشك خانواده و نظام ارجاع هم باید به یك زبان مشترك برسیم. سطح بندی درست خدمات یعنی هر خدمت در زمان و جای مناسب توسط فرد مناسب با كیفیت مناسب به افراد مناسب عرضه شود. هم اكنون ارتباط بین سطوح خدمت قطع است و یكی از الزامات اتصال این سطوح این است كه سیستم سطح یك كاملا آماده شده باشد.

رییسی با اشاره به اینكه در معاونت بهداشت ماموریت ها، فرآیندها و زیرساخت های سطح یك همچون سامانه های سیب، ناب و سینا در حال آماده شدن است، اظهار داشت: تا آخر امسال یا نهایتا دو ماه اول سال ۹۷ در سطح یك تكلیف معاونت بهداشت روشن می گردد.

وی سطوح بعد را مربوط به معاونت درمان دانست و تصریح كرد: باید سطوح دو و سه هم قابلیت اتصال به سامانه را داشته باشد تا پرونده الكترونیك و خدمات كامل عرضه شوند. از طرفی باید توجه كرد كه پزشك خانواده جزئی از تیم پزشكی خانواده است.

بنابراعلام وبدا، وی اصلاح نظام پرداخت را مورد تاكید قرار داد و اضافه كرد: اعتبارات ما كمتر از آنچه درخواست كرده بودیم در مجلس مصوب شده، ولی امیدواریم كه این اعتبارات اصلاح شود. تاكید می كنم كه برای اجرای پزشك خانواده باید مدلی طراحی نماییم كه در همه جای كشور همچون مناطق محروم هم قابلیت اجرا داشته باشد.1396/11/28
14:20:14
5.0 / 5
4555
تگهای خبر: پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان