تلاش جهانی برای آخر دادن به موارد مبتلا شدن به جذام در كودكان

تلاش جهانی برای آخر دادن به موارد مبتلا شدن به جذام در كودكان رژیم آسان: سازمان جهانی بهداشت (WHO) برای اطمینان از دستیابی به اهداف جهانی در جهت ریشه كنیِ جذام تا سال ۲۰۲۰ میلادی بر تقویت و افزایش برنامه های ملی در این زمینه تصریح كرد.به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، بیانیه اخیر این سازمان با هدف یادآوری رنج مبتلایان به این بیماریِ قابل پیشگیری و درمان به جهانیان انتشار یافته است.

جذام بعنوان یك مشكل بهداشت عمومی ریشه كن شده در ۱۸ سال پیش در جهان شناخته می شود.

یك پزشك سازمان جهانی بهداشت می گوید: با این وجود اكنون این واقعیت تلخ وجود دارد كه از هر ۱۰۰ بیمار مبتلا به جذام ۹ نفر كودك هستند و این در شرایطی است كه دنیا ابزار، داروهای مناسب و سیاست های لازم را برای مقابله با این بیماری دارد ولی ما هنوز در تشخیص به موقع این بیماری بخصوص در بین كودكان ضعیف عمل می نماییم.

این پزشك در ادامه بیان كرد: شیوع جذام در بین كودكان برخی جوامع نشان داده است كه انتقال این عفونت هنوز ادامه داشته و تلاش ها برای تشخیص به موقع ناكافی بوده است.

به گزارش مركز اطلاع رسانی سازمان جهانی بهداشت، گزارش های بدست آمده از ۱۴۵ كشور عضو این سازمان نشان داده است كه از مجموع ۲۱۶ هزار و ۱۰۸ مورد جدید تشخیص این بیماری در سال ۲۰۱۶ میلادی ۱۸ هزار و ۴۷۲ مورد در كودكان بوده كه این آمار چیزی حدود ۹ درصد از موارد جدید گزارش شده سالانه را شامل می گردد.

جذام یك بیماری قابل درمان بوده و درمان آن در مراحل اولیه از معلولیت های بعدی جلوگیری می كند. داروهای این بیماری به طور مجانی از سال ۲۰۰۰ بین تمام بیماران جذامی در سراسر جهان تحت پوشش سازمان جهانی بهداشت، توزیع می گردد. این داروها یك راه درمانی ساده ولی موثر برای انواع مختلف جذام محسوب می شوند.
1396/11/09
19:22:52
5.0 / 5
4521
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان