هشدار افزایش سالمندان مبتلا به سرطان در جهان

هشدار افزایش سالمندان مبتلا به سرطان در جهان رژیم آسان: رژیم آسان: متخصصان و پزشکان برجسته بین المللی هشدار داده اند که جهان باید فوراً برای «سونامیِ جهانی سالمندان مبتلا به سرطان» آماده شود.


به گزارش رژیم آسان به نقل از روزنامه گاردین، این متخصصان می گویند در غیر این صورت سیستم های مراقبت های بهداشتیِ کشورها در معرض خطر ناتوانی در پاسخگویی به این آمار رو به افزایش قرار خواهند گرفت.
تغییراتی جسمی و روانی که با افزایش سن به وجود می آید، می تواند حفظ سلامتی و تندرستی را برای افراد چالش برانگیزتر کند.
انجمن انکولوژی بالینی آمریکا (ASCO) در گزارشی اعلام نمود: با افزایش امید به زندگی و افزایش سریع جمعیت افراد مسن در دنیا، افزایش قریب الوقوع شمار بیماران مسن و سالمندِ مبتلا به سرطان به یک نگرانی جدی برای سلامت عمومی تبدیل گشته است. کارشناسان همین طور افزودند که مراکز درمان سرطان باید برای مقابله با این بحران آماده شوند.
در نشست سالانه انجمن انکولوژی بالینی آمریکا در شیکاگو، یک متخصص در این زمینه اظهار داشت: با افزایش جمعیت سالمندان و افزایش میزان بروز این عارضه، آیا ما واقعا برای مقابله با این نیازها آماده ایم؟ من فکر می کنم در سطح جهانی، ما آماده نیستیم.
سن بالاتر یک عامل خطر شناخته شده برای مبتلاشدن به سرطان است با اینحال اهمیت گنجاندن ارزیابی های اختصاصی برای سالمندان در تشخیص، مراقبت و درمان این عارضه کمتر شناخته شده است.
این متخصص همین طور اضافه کرد: ما می دانیم که سرطان یک بیماری است که در خیلی از موارد با افزایش سن مرتبط می باشد و مکانیسم های بیولوژیکی مختلفی نیز برای آن وجود دارد. آن چه اغلب فراموش می شود، این است که اهداف، خواسته ها، نیازها، ترجیحات و مسائل سالمندان بسیار متفاوت از دیگر بزرگسالان ​​است.
برمبنای برآوردهای آژانس بین المللی تحقیقات سرطان (IARC)، در سال ۲۰۱۸ میلادی ۱۷ میلیون مورد جدید مبتلاشدن به سرطان و ۹.۵ میلیون مرگ ناشی از این عارضه در سرتاسر جهان گزارش شده است.
منبع:

1402/03/17
09:51:55
5.0 / 5
224
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان