رییس سازمان غذا و دارو اعلام كرد

افزایش تأمین سرم تا پایان دیماه

افزایش تأمین سرم تا پایان دیماه به گزارش رژیم آسان، رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه تا پایان دیماه مجموع تأمین سرم در کشور افزوده می شود و مشکلی از بابت تأمین آن نداریم، اظهار داشت: هم داروهای کرونا و هم واکسن کرونا به وفور در کشور وجود دارند.دکتر سید حیدر محمدی در گفتگو با ایسنا، در رابطه با وضعیت ذخایر سرم و داروهای کرونا با عنایت به شروع موج هشتم این بیماری و هشدارها نسبت به افزایش مبتلایان در ایام آتی، اظهار داشت: در حوزه سرم تا پایان آبان و آذر مجموعا ۲۰ میلیون سرم تأمین کردیم. باید توجه کرد که تولید سرم در کشور در حدود ۱۴.۵ میلیون عدد بود که در دیماه به ۱۶.۵ میلیون سرم رسیده است. واردات مان هم حدود چهار میلیون است. بر این اساس تا پایان دیماه مجموع تأمین سرم در کشور افزوده می شود و مشکلی از بابت تأمین سرم نداریم.

وی اضافه کرد: در حوزه آنتی بیوتیک ها هم با واردات بیشتر از هفت میلیون سوسپانسیون آنتی بیوتیک، کمبود مرتفع شده و موجودی مان در این عرصه هم خوب است و ان شاءالله تا آخر سال مشکلی نداریم.

محمدی در رابطه با وضعیت داروهای کرونا مانند رمدسیویر، فاویپیراویر و... هم اظهار داشت: در رابطه با رمدسیویر موجودی مان خیلی بالاست و ذخیره بالایی داریم. در زمینه فاویپیراویر هم ذخیره خوبی داریم. باتوجه به این که در سال ۱۴۰۱ مصرف مان بسیار کم بوده، پیشبینی مان اینست که نسبت به شدیدترین حالت کرونا که در مرداد ماه ۱۴۰۰ بود، موجوی مان تا چند ماه جواب می دهد و در بدترین حالت بیماری هم موجودی مان خیلی خوب است. به صورت کلی در حوزه داروهای کرونا موجودی خوبی داریم و همه این داروها از راه تولید داخلی تأمین می شوند.

محمدی با اشاره به اینکه در حوزه کرونا هم در زمینه دارو و هم در زمینه واکسن همه از راه تولید داخلی تأمین می شوند، اظهار داشت: هم داروهای کرونا و هم واکسن کرونا به وفور وجود دارد و هیچ مشکلی هم نداریم. حتی می توانیم در زمینه واکسن های کرونای تولید داخلی مان، صادرات هم انجام دهیم. البته به جز واکسن های کرونای تولید داخلی، مقداری موجودی سینوفارم هم داریم.

وی در ادامه در رابطه با وضعیت ذخایر دارویی کشور هم اظهار داشت: در دیماه ذخایر دارویی مان نسبت به مهر ماه افزایش قابل توجهی پیدا کرد. به صورتی که ذخایر موجودی اقلام دارویی بالای شش ماه کشور به ۶۰ درصد افزوده شده است. به این معنا که ۶۰ درصد ذخایر دارویی مان بالای شش ماه موجودی دارند.

منبع:

1401/10/16
13:02:02
5.0 / 5
191
تگهای خبر: بیمار , بیماری , تولید , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان