مسئول تیم بهداشت محیط اعزامی به عراق :

۶۷ درصد مواکب اربعین دارای تهویه مناسب هستند

۶۷ درصد مواکب اربعین دارای تهویه مناسب هستند رژیم آسان: مسئول تیم بهداشت محیط اعزامی به عراق با بیان اینکه ۱۰۷۱ موکب یعنی حدود ۶۷ درصد مواکب خصوصاً موکب های چادری دارای تهویه مناسب هستند، از بازدید بهداشتی از ۱۵۸۳ موکب و درمانگاه زوار اربعین حسینی آگاهی داد.


به گزارش رژیم آسان به نقل از خبرگزاری ایرنا وبدا، رضا غلامی اظهار داشت: تابحال ۹۹۹ مورد نظارت بر پخت و پز در مواکب انجام شده که حدود ۹۰ درصد رعایت بهداشت مواد غذایی مناسب بوده است.
وی ضمن اشاره به توزیع شربت فله ای در موکب، عنوان کرد: توزیع شربت با عنایت به شرایط گرمای هوا انجام می شد که با مداخله کارشناسان، کلرزنی آب مصرفی و کنترل توزیع تابحال مشکل حادی در این حوزه گزارش نشده است.
وی با بیان ۲۴۲۶ کلرزنی آب ها، اضافه کرد: تعداد موارد کلر باقیمانده مطلوب ۱۱۴۲ مورد، بیشتر در ارتباط با بین راه و بعضاً حاشیه شهر کربلا و نجف و کاظمین بوده است. همینطور میزان آب کلرینه شده که کلر باقیمانده صفر بوده توسط کارشناس تیم اعزامی ۶۰۴۷ مترمکعب (۶۰۴۷۰۰۰ لیتر) بوده است.
مسئول تیم بهداشت محیط اعزامی به عراق با بیان اینکه حدود ۱۲۱ موکب شناسایی شده تابحال دارای کارشناس بهداشت محیط همراه بودند، اظهار داشت: تعداد خادمان آموزش داده شده ۷۰۸۷ نفر، تعداد زائرین آموزش داده شده ۱۳۳۴۳ نفر، میزان رعایت استفاده از ماسک در تجمعات و مکانهای سرپوشیده همچون محل های اسکان توسط زائرین ایرانی حدود ۱۰ درصد بوده است.
غلامی سفارش های اعلام شده بهداشتی به زائرین اربعین را چنین برشمرد: رعایت بهداشت فردی همچون شستن مرتب دست یا ضدعفونی آن، استفاده از ماسک بخصوص توسط افرادی که دارای علایم تنفسی هستند، عدم استفاده از آب غیر مطمئن در خارج از موکب ها، عدم استفاده از غذای پخته شده سرد، استفاده به حد کافی از آب برای پیشگیری از گرمازدگی.
وی با تکیه بر اینکه زائرین دارای علایم بیماری تنفسی یا گوارشی به درمانگاه های مرکز پزشکی هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در عراق یا به نزدیکترین مراکز درمانی رجوع کنند، اظهار داشت: آموزش خادمان و موکب داران در جهت رعایت پروتکل ها و موازین بهداشت محیطی در موکب ها و آموزش زائرین در جهت خود مراقبتی در مقابل بیماری های واگیردار بخصوص بیماری های واگیردار گوارشی با اولویت وبا و بیماری های واگیردار با اولویت کووید۱۹ از اهم برنامه های تیم اعزامی است.
وی اضافه کرد: کنترل کیفی آب مصرفی موکب ها و زائرین از قبیل کلرسنجی و کلر زنی در صورت نیاز، کنترل بهداشت محیط موکب های ایرانی و محل های طبخ غذا و محل های اسکان زائرین همچون نظافت مستمر، تهویه، مدیریت پسماند و پساب، کنترل بهداشت فردی خادمان و موکب داران، کنترل بهداشت مواد غذایی همچون نظارت بر طبخ غذا، نگهداری مواد اولیه غذایی(خوراکی و آشامیدنی) و سنجش با تجهیزات پرتابل همراه، کنترل و رصد بیماری های واگیردار با هماهنگی تیم بیماری ها، در دستور کار قرار دارد.
مسئول تیم بهداشت محیط اعزامی به عراق اظهار داشت: بر مبنای دستور وزیر بهداشت و هماهنگی انجام شده تیم مهندسی بهداشت محیط ایران در چارچوب ۲۸ نفر کارشناس مجرب با هدایت و برنامه ریزی مرکز پزشکی حج و زیارت در مسافرت معنوی اربعین، تیم سلامت هلال احمر جمهوری اسلامی کشور را همراهی کردند.
غلامی اضافه کرد: تقریبا قریب به ۱۵ درصد موکب ها که تا هم اکنون توسط تیم اعزامی بهداشت محیط شناسایی و بازدید شده اند دارای کارشناس بهداشت محیط همراه هستند.
وی در مورد وضعیت استقرار تیم اعزامی هم اظهار داشت: تیم بهداشت محیط ایران در کربلا، نجف، کاظمین، سامرا و بین راه نجف و کربلا مستقر است.

1401/06/29
11:58:02
5.0 / 5
147
تگهای خبر: آموزش , برنامه , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان