یارانه و ارز دارو حذف نمی گردد

یارانه و ارز دارو حذف نمی گردد به گزارش رژیم آسان معاون برنامه ریزی اداره کل دارو در سازمان غذا و دارو درباب طرح دارویاری و هوشمندسازی حوزه دارو، اظهار نمود: یارانه دارو قرار نیست حذف شود بلکه یارانه ارز دارو به انتهای زنجیره یعنی بیمه ها ارائه می شود.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، حسن شمالی با اشاره به این که قبل تر ارز دارو به ابتدای زنجیره یعنی واردکننده پرداخت می شد، اظهار داشت: به اعتقاد کارشناسان یارانه این چنینی هدر رفت منابع را به دنبال دارد ولی دولت در بودجه ۱۴۰۱ اختیار ساماندهی داشت و تصمیم گرفت یارانه ارز دارو را به انتهای زنجیره یعنی بیمه ها عرضه نماید.
وی با تاکید بر این که از این طریق بار مالی جدید به بیماران تحمیل نخواهد شد، اشاره کرد: این موجب می شود که ما مطمئن شویم مصرف کننده یارانه، بیماران هستند.
وی ادامه داد: سازمان غذا و دارو، دولت و مجلس حساسیت ویژه ای دراین زمینه دارند.
بگفته معاون سازمان غذا و دارو، در طرح جدید هزینه بیماران دارای نسخه برای خرید دارو افزایش نمی یابد ولی تولیدکننده با قیمت جدید داروها را می فروشند.
وی در پاسخ به چگونگیِ هزینه کرد مردم برای داروهایی که زیر نظر بیمه نیستند، اظهار داشت: این طرح بسته خدمتی بیمه را توسعه می دهد؛ پس علاوه بر پوشش بیمه ها تا کنون، چندین قلم داروی اساسی و ضروری مردم احصا شده و مشمول دریافت یارانه شده اند.
او اضافه کرد: به رغم افزایش قیمت این چند قلم، باز هم این داروها تحت پوشش بیمه قرار گرفته و بیماران هیچ نوع افزایش قیمتی را نخواهند داشت. از طرفی ۱۱۹ داروی ارزان که مردم بصورت عادی مصرف می کنند، در آینده نزدیک تحت نظر بیمه پوشش داده می شوند.
شمالی که در یک برنامه رادیویی صحبت می کردبا اشاره به الکترونیکی شدن نسخه پیچی، اظهار داشت: آمار بر خط است و می توان اطلاعات آنرا از بیمه ها دریافت کرد.

منبع:

1401/05/17
22:36:04
5.0 / 5
376
تگهای خبر: برنامه , بیمار , تولید , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان