ارتباط اختلالات بینایی و خطر زوال عقل

ارتباط اختلالات بینایی و خطر زوال عقل به گزارش رژیم آسان نتایج یک پژوهش نشان می دهد: افراد مسن با اختلالات بینایی درمان نشده ممکنست بیشتر در معرض خطر مبتلاشدن به زوال عقل باشند.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، برمبنای بازنگری نتایج ۱۶ مطالعه که شامل ۷۶ هزار و ۳۷۳ شرکت کننده بود، مشخص شد: افراد مسن با اختلالات بینایی درمان نشده ممکنست بیشتر در معرض خطر زوال عقل باشند.
نتایج این مطالعه تاکید کننده نیاز به انجام تحقیقات بیشتر جهت بررسی تاثیر اصلاح اختلالات بینایی در افراد مسن به عنوان مثال بوسیله تجویز عینک یا جراحی آب مروارید بمنظور جلوگیری از مشکلات شناختی و زوال عقل است.
این مطالعه یکی از نخستین مطالعاتی است که ارتباط بین اختلالات بینایی و نتایج شناختی را در افراد مسن بوسیله بررسی جامع تمامی مطالعات موجود مبتنی بر جمعیت و به زبان انگلیسی ارزیابی می نماید. بگفته متخصصان چینی، یافته های بدست آمده تاکید کننده شواهد فزاینده ای است که نشان میدهد کاهش قدرت بینایی یک عامل خطر برای مبتلاشدن به زوال عقل است.
به گزارش هندوستان تایمز، دلیلهای این ارتباط نامشخص است اما نشان میدهد که تشخیص و درمان بیماریهای چشمی ممکنست هم برای بهبود کیفیت زندگی فرد و هم برای کاهش یا جلوگیری از تحلیل رفتن قدرت حافظه مفید باشد.
منبع:

1401/04/04
16:52:51
5.0 / 5
202
تگهای خبر: بیمار , بیماری , جراحی , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان