مدیرعامل سازمان تداركات پزشكی هلال احمر اعلام كرد

توزیع داروهای درمان سرطان در ۱۴ مرکز هلال احمر

توزیع داروهای درمان سرطان در ۱۴ مرکز هلال احمر مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر از تغییر چرخه تولید برای تامین نیاز مردم به دارو و اقلام بهداشتی آگاهی داد.به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، علیرضا عسکری درباب توسعه کارهای سازمان و شرکت های تحت پوشش در دوران کرونا اظهار داشت: باتوجه به اینکه کشور بصورت ناگهانی با این بحران مواجه گردید، تعدادی از وظایف جدیدی که در عرصه تولید و تامین برای خود تعریف کردیم با اشتیاق و رغبت و تمام وجود در دستور کار قرار گرفت.

وی در مورد تامین داروهای موردنیاز بیماری کرونا اضافه کرد: دراین زمینه بااینکه ممکنست هر کدام از این داروها پس از چند ماه جای خودرا به دارویی دیگر داده باشند اما مورد نیاز مردم و جزو پروتکلهای درمان وزارت بهداشت بود که از طرف این سازمان تامین و در داروخانه هلال احمر توزیع شد.

عسکری در مورد فعالیت داروخانه های تحت نظارت سازمان تدارکات پزشکی اشاره کرد: با اتخاذ تدابیر اندیشیده شده و نیز پیش بینی کمبودهای احتمالی، داروخانه هلال احمر مبادرت به تامین مقادیر مناسبی از داروهای بیماران کرونائی کرده که باوجود ایجاد کمبودهای مقطعی در سایر داروخانه های دولتی، داروخانه های هلال احمر با تمام توان مبادرت به توزیع این داروهای حیاتی در میان بیماران کرونائی کردند. هم اکنون حدودا در تمامی استانها یک داروخانه فعال هلال احمر مستقر است اما تنها دو داروخانه هلال احمر مرکزی و تهرانپارس زیر نظر سازمان تدارکات است و باقی داروخانه ها تحت نظارت معاونت درمان این سازمان فعالیت می نمایند.

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر درباب تولید اقلام بهداشتی موردنیاز مردم در این ایام نیز توضیح داد: از شروع بحران کرونا در تولیدات خود به سمت تولید اقلام بهداشتی شامل مواد ضدعفونی کننده با پایه الکل بالا، ماسکهای سه لایه، شیلد، محلول ضدعفونی کننده و سایر تجهیزات موردنیاز کادر درمان گام برداشتیم و توانستیم قسمتی از نیاز هموطنان را دراین زمینه برطرف نماییم.

وی در حوزه تامین سایر داروهای حیاتی اظهار داشت: تامین دارو از وظایف ذاتی سازمان بوده که مهم ترین اقلام آن شامل انسولین، داروهای آی وی آی جی، داروهای درمان سرطان که حجم عمده ای از دغدغه مردم است نیز مورد توجه است و بوسیله مراکز ۱۴ گانه سها در استانها بیشتر مناطق کشور تحت پوشش توزیع مویرگی داروی سها هلال قرار دارند.

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر اشاره کرد: شرکت پخش سها هلال همزمان با شروع پیک پنجم کرونا و نیاز مبرم مراکز درمانی سراسر کشور در تعامل با تولید کنندگان داخلی و تامین کنندگان دارو در روزهای پایانی خرداد ماه و روزهای جاری مبادرت به تامین و توزیع نزدیک به ۲۳ هزار عدد ویال رمدسیویر که نقش مهمی در درمان ویروس کرونا دارد، کرده است.

بنابر اعلام روابط عمومی و امور بین الملل سازمان تدارکات پزشکی، عسکری در آخر اظهار داشت: این شرکت در وضعیت فعلی تامین و توزیع ده ها هزار قلم داروی رمدسیویر را در دستور کار داشته و طی روزهای آینده مقادیر قابل توجهی از این نوع دارو را به بازار مصرف عرضه خواهدنمود. همین طور شرکت پخش سها هلال به همراه داروخانه های مرکزی و تهرانپارس در همین مدت نسبت به تامین و توزیع ۸ هزار عدد ویال پنج گرمی "آی. وی. آی. جی" که یکی از اقلام مهم و کمیاب دارویی شمرده می شود، اقدامات لازم را انجام داده اند.
1400/05/10
15:47:08
5.0 / 5
134
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان