معاون توسعه مدیریت وزارت بهداشت:

وزارت بهداشت موفق به دریافت وام از بانك جهانی شد

وزارت بهداشت موفق به دریافت وام از بانك جهانی شد ایرنا- معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت اظهار داشت: برای اولین بار پس از سال ۲۰۰۵ وزارت بهداشت موفق شد، وامی را که حق مسلم ما از مراجع بین المللی است، از بانک جهانی دریافت کند.


دکتر سید کامل تقوی نژاد عصر پنجشنبه در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان با حضور وزیر بهداشت عنوان کرد: با وجود کارشکنی جدی آمریکایی ها که در هیات مدیره بانک جهانی تلاش کردند این وام در اختیار ایران قرار نگیرد، خوشبختانه با تلاشهای صوزت گرفته حدود ۸۰ دستگاه سی تی اسکن از محل این وام، وارد کشور و در مدت چهار ماه اخیر در بیمارستان ها نصب گردید.
حقوق و مزایای نیروهای وزارت بهداشت افزایش یافت
این مقام مسوول در وزارت بهداشت افزود: رسیدگی به وضعیت معیشت نیروهای همکار در وزارت بهداشت، یکی از دغدغه های مهم وزیر بهداشت بوده که موفق شدیم نسبت به سال قبل حقوق و مزایای این نیروها را تا ۱۵۰ درصد افزایش دهیم.
وی بیان داشت: این کار با مساعدت همه دست اندرکاران، حمایت رهبرمعظم انقلاب، دستور رئیس جمهور، پیگیری های مستمر وزیر بهداشت و همکاری سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری و استخدامی صورت گرفته است.
دکتر تقوی نژاد افزود: در هرمزگان کارانه همکاران ما در بخش بهداشتی و درمانی حدود ۱۴ ماه عقب بود که امروز به کمتر از جهار ماه رسیده است.
وی یادآورشد: در استخدام اخیر، ۶۷۵ مجوز بکارگیری نیروی جدید در اختیار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان قرار گرفت که ۲۴ بهمن ماه، آزمون برگزار و این نیروهای تازه نفس به ظرفیت دانشگاه اضافه می شود.
این مسوول اظهارداشت: از سال قبل تابحال مجوز استخدام حدود یک هزار نفر به دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در بخش های مختلف داده شده که معادل حدود ۱۵ درصد از ظرفیت کنونی نیروهای این دانشگاه است.
وی اظهار داشت: در استخدام اخیر، اولویت ما در استان هرمزگان، استخدام نیروهای بومی است.
معاون توسعه مدیریت وزارت بهداشت اظهارداشت: امسال اعتباراتی علاوه بر اعتبارات دانشگاه برای تهیه تجهیزات، لوازم حفاظت فردی، کیت کسری درآمد بیمارستان ها اختصاص یافته است.
۳۵۰ طرح بهداشتی در هرمزگان راه اندازی شده ویا درحال اجراست
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت اظهار داشت: ۳۵۰ طرح بهداشتی طبق تفاهم نامه ای که با استانداری هرمزگان امضا شده، در این استان به صورت مشارکتی ۵۰ درصدی ساخته شده و یا در حال اجراست.
دکتر تقوی نژاد اظهارداشت: تابحال ۲۵۰ طرح بهداشتی تکمیل و به بهره برداری رسبده که وزارت بهداشت ۵۲۰ میلیارد برای این آن هزینه کرده است.
وی اظهارامیدواری کرد: استانداری و سازمان برنامه و بودجه هرمزگان کمک کنند تا تمامی این طرح های بهداشتی تکمیل شود.
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت اظهارداشت: در استان هرمزگان، ۹ طرح بیمارستانی تکمیل شده و سرانه تخت بیمارستانی در این استان از حدود ۰.۷ به ۱.۱ افزایش یافته است اما هنوز تا میانگین کشوری فاصله دارد.
وی بیان داشت: پنج طرح بزرگ حوزه سلامت در هرمزگان هم درحال ساخت است که چهار هزار میلیارد ریال در این حوزه هزینه شده و برای تکمیل این طرح ها به ۱۶ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است که از منابع مختلف در حال تأمین است.
دکتر تقوی نژاد اظهارداشت: ۵۰ تخت در بخش تسهیلات زایمانی در استان هرمزگان در حال ساخت بوده که ۴۸ تخت آن به بهره برداری رسیده است.
وی یادآورشد: راه اندازی پنج طرح کلینیک ویژه در هرمزگان در دستورکار بوده که سه کلینیک ویژه با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسیده و کمک می نماییم که ۲ طرح دیگر هم به زودی تکمیل و افتتاح شود.
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت تصریح کرد: سه طرح مرکز بیماری های خاص هم با اعتباری افزون بر ۵۰ میلیارد ریال در هرمزگان در حال ساخت است که یکی از آنها به بهره برداری رسیده است.
وی اظهار داشت: همینطور در هرمزگان ۸۰ تخت بیمارستانی در چارچوب توسعه، بهسازی و استانداردسازی اورژانس بیمارستان های استان درحال ساخت بود که به بهره برداری رسیده است.


1399/11/02
23:41:19
0.0 / 5
914
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان