محدودیت كرونایی در استرالیا ادامه دارد

محدودیت كرونایی در استرالیا ادامه دارد رژیم آسان: بیشتر از ۱۵۰ كارشناس استرالیایی به دولت این كشور نسبت به كاهش قوانین فاصله گذاری اجتماعی و محدودیت های كرونایی كه همزمان با كاهش سرعت شیوع این بیماری طی چند هفته اخیر صورت گرفته، اخطار دادند.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، استرالیا تابحال با بستن مرزهای خود و اعمال محدودیت در تردد عمومی از شمار بالای قربانیان كروناویروس نسبت به آمارهای جهانی جلوگیری كرده است.
در صورتیكه این اقدامات رشد موارد ابتلای بیماری كووید-۱۹ را به كمتر از ۴۰ مورد جدید در روز كاهش داده است، انتظار می رود این محدودیت ها میزان بیكاری را به حدود ۱۰ درصد برساند كه بالاترین میزان در ۱۶ سال اخیر است.
استرالیا از زمان اعلام نخستین مورد مبتلاشدن در كشور خود در اواخر ژانویه، حالا ۶۶۱۰ مورد مبتلاشدن به بیماری كووید-۱۹ و ۷۱ مرگ ناشی از آنرا ثبت كرده است.
با فراخوان های فزاینده برای كاهش محدودیت ها، كارشناسان برجسته امور اقتصادی در استرالیا طی نامه ای سرگشاده از دولت خواستند تا مهار و كنترل شیوع كروناویروس را در اولویت خود قرار دهند.
این گروه متشكل از ۱۵۷ اقتصاددان از دانشگاه های سراسر استرالیا در نامه خود نوشته اند كه نمی توان اقتصاد كارآمد داشت، مگر اینكه ابتدا بطور جامع به بحران بهداشت عمومی پرداخته شود.
هفته گذشته اسكات موریسون، نخست وزیر استرالیا اظهار داشت كه محدودیت های استرالیا دست كم تا چهار هفته كاهش نمی یابد و چندین مقام ایالتی نیز امروز (دوشنبه) از مردم خواستند كه به رعایت قوانین فاصله گذاری اجتماعی ادامه دهند.
هرگونه رفع قابل توجه محدودیت های فعلی تا زمانی كه استرالیا ظرفیت تست های كرونای خودرا افزایش نداده، ردیابی مبتلایان را تقویت نكرده و پاسخ های محلی را در مقابل شیوع بیشتر آماده نكند، رخ نخواهد داد.
استراتژی اصلی دولت استرالیا یك اپلیكیشن جدید بحث برانگیز تلفن هم راه است كه حركات كاربران را ردیابی می كند تا در زمان شیوع كروناویروس، امكان ردیابی مبتلایان برقرار شود. دولت گفته كه برای تأثیرگذاری آن باید دست كم ۴۰ درصد از جمعیت كشور در آن ثبت نام كنند.
سه ایالت پرجمعیت استرالیا امروز (دوشنبه) فقط هفت مورد ابتلای جدید به بیماری كووید-۱۹ را در ۲۴ ساعت گذشته ثبت كردند و این امیدواری را به وجود آوردند كه ایالت "كانبرا" حتی بتواند ویروس را ریشه كن كند. كارشناسان اما می گویند كه ضمن قدردانی از كوشش های استرالیا، ریشه كن كردن كروناویروس بعید است.
بنا بر گزارش رویترز، ممكنست دولت این كشور ضمن جلسه كابینه ملی در روز سه شنبه (فردا) برخی محدودیت های جزئی مقابله ای با كروناویروس را كم كند.


 

1399/02/01
14:18:27
5.0 / 5
2908
تگهای خبر: بیمار , بیماری , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان