تعداد تلفات کرونا بار دیگر 2 رقمی شد

تعداد تلفات کرونا بار دیگر 2 رقمی شد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد، طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۵ بیمار کووید۱۹ در کشور جان خویش را از دست دادند و تلفات ویروس شاخ دار باز هم دو رقمی شد.


به گزارش رژیم آسان به نقل از خبرگزاری ایرنا، تلفات روزانه کرونا روز دوشنبه یکم آذر ماه بعد از ۲۳۴ روز حرکت بر مدار سه رقمی، دو رقمی شد و به ۹۷ نفر رسید اما روز گذشته(سه شنبه) تلفات بار دیگر سه رقمی و ۱۳۲ فوتی اعلام گردید.
از ابتدای انتشار کرونا در کشور (اسفند ۹۸) تابحال این ویروس پنج خیر برداشته و مرگبارترین خیز آن یعنی خیز پنجم از آغاز تیر ماه در کشور شروع شد و وزارت بهداشت هشتم مهر ماه از عبور این خیز از کشور اطلاع داد.
این خیز در ۲۸ مرداد و و هفتم مهر ماه به ترتیب شمار تلفات از یکصد و ۱۲۰ هزار نفر عبور کرد.
همچنین رکورد تلفات روزانه کرونا در این زمان چندین بار شکسته شد و روز دوم شهریور ماه با ۷۰۹ مورد مرگ روزانه به بالاترین شمار تلفات از آغاز شیوع کرونا(اسفند ۹۸) در کشور رسید.
با این وجود به مدد رویکرد دولت سیزدهم در افرایش واردات واکسن و تسریع واکسیناسیون تعداد تلفات کرونایی روز دوشنبه یکم آذر ماه بار دیگر دو رقمی و به ۱۲ فروردین سال ۱۴۰۰ که رقم تلفات روزانه کرونا ۹۴ نفر بود، نزدیک شد.
۱۲ فروردین سال ۱۴۰۰ تعداد تلفات روزانه کرونا ۹۴ نفر اعلام گردید اما از روز ۱۳ فروردین سال ۱۴۰۰ روند مرگ های کرونایی تا ۳۱ آبان آبان ماه سه رقمی ماند.
بر اساس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، از دیروز(سه شنبه) تا امروز چهارشنبه سومآذر ۱۴۰۰ و بر مبنای معیارهای قطعی تشخیصی، ۴ هزار و ۸۱۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۷۲۴ نفر از آنها بستری شدند.
مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶ میلیون و ۹۲ هزار و ۸۲۲ نفر رسید.
طی ۲۴ ساعت گذشته، ۹۵ بیمار کووید۱۹ جان خویش را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۲۹ هزار و ۲۸۰ نفر رسید.
همچنین تا کنون ۵ میلیون ۸۱۹ هزار و ۲۵ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.
سه هزار و ۳۷۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ هم در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.
تا کنون ۳۸ میلیون و ۱۰۷ هزار و ۹۵۱ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
همچنین تا کنون ۵۷ میلیون و ۶۱ هزار و ۶۰۶ نفر دُز اول، ۴۵ میلیون و ۶۵۵ هزار و ۷۷۱ نفر دُز دوم و ۸۶۴ هزار و ۹۹۲ نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۰۳ میلیون و ۵۸۲ هزار و ۳۶۹ دُز رسید.
در شبانه روز گذشته هم ۴۲۱ هزار و ۹۱۷ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.
اکنون هشت شهر کشور در وضعیت قرمز، ۵۸ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۳۶ شهر در وضعیت زرد و ۱۴۶ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.
به هر روی، کاهش تلفات کرونا گرچه روند بسیار مبارکی است که بدون شک به دنبال رویکرد سلامت محور دولت سیزدهم با هدف مهار کرونا محقق شده اما نباید از احتمال خیز ششم ویروس شاخدار غافل شد.
بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز سه شنبه دوم آبان ماه در جریان دیدار با مدیران موسسه کخ و سفیر آلمان اظهار داشت: وضعیت کنترل بیماری کرونا در ایران مناسب می باشد اما نگرانی هایی داریم. بروز موج جدید کرونا در سایر کشورها، ما را برای آینده نگران کرده است.
از این رو در کنار واکسیناسیون، مردم باید همچنان رعایت پروتکلهای بهداشتی را جدی بگیرند تا از گزند کرونا در امان بمانند.
1071


منبع:

1400/09/03
21:40:45
5.0 / 5
232
تگهای خبر: آموزش , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان