در گفت وگو با رژیم آسان اعلام شد

بیماران زمینه ای، عمده بستری های کرونا در پایتخت

بیماران زمینه ای، عمده بستری های کرونا در پایتخت معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران توضیحاتی درباره وضعیت شیوع بیماری در پایتخت عرضه کرد و اظهار داشت: در صورت سهل انگاری در تزریق دزهای یادآور واکسن کرونا، طبیعتا شرایط فعلی شکننده خواهد بود؛ ازاین رو بروز روند افزایشی بیماری کاملا محتمل است.


دکتر نادر توکلی در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به این که بیشتر بیمارستان های استان تهران درگیر موارد سرپایی بیماری هستند، اظهار داشت: تعداد مبتلا شدن بالا است اما خوشبختانه درصد بیمارانی که بستری می شوند خیلی کمتر است و عموما کسانی بستری می شوند که بیماری زمینه ای دارند. از طرفی دوره قرنطینه در مبتلا شدن به این سویه جدید از کرونا (BA۴ و BA۵) کوتاه تر است.
وی درباره روند کووید۱۹ در پایتخت، اظهار نمود: در یک هفته گذشته ۷۵۰۰ مورد کل مراجعات سرپایی بوده است که تعداد موارد بستری روزانه حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ مورد در کل استان تهران است و از این تعداد معمولاً یک چهارم در بخش های ویژه بستری می شوند؛ البته طول مدت بستری در افراد هم کاسته شده است. تعداد موارد بستری هم چنین روند مشابهی دارد. میزان مرگ و میر روزانه استان هم روزانه بین ۱۰ تا ۲۰ مورد است.
توکلی افزود: با عنایت به کاهش طول مدت دوره بیماری، بیشتر مواردی هم که تست مثبت دارند، بیماری زمینه ای دارند و یا بیمار به علل دیگری بستری شده است و متوجه می شویم کرونا هم دارد. در این سویه جدید درگیری ریه بسیار کاسته شده است و بیشتر علایم در دستگاه تنفس فوقانی، تب، آبریزش بینی، گرفتگی گلو، تغییر صدا، بی حالی و... است.
او با تکیه بر ضرورت استفاده از ماسک، بیان نمود: یکی از سفارش های جدی ما برای عدم انتقال بیماری، استفاده از ماسک در فضاهای بسته و تزریق و تکمیل واکسیناسیون کرونا است.
معاون درمان ستاد کرونای استان تهران درمورد روند موج هفتم کرونا در پایتخت، توضیح داد: این که چه زمانی مقرر است در تهران به قله موج هفتم برسیم هنوز معلوم نیست و باید مدتی بگذرد تا بتوان پیشبینی دقیق تری ارائه نمود. البته تکمیل واکسیناسیون می تواند سبب افزایش ایمنی جمعی شود؛ در صورت سهل انگاری در تزریق دزهای یادآور واکسن کرونا، طبیعتا شرایط فعلی شکننده خواهد بود؛ ازاین رو بروز روند افزایشی کاملا محتمل است.
وی ضمن اشاره به این که عوارض طولانی مدت کرونا گاها به شکل علایم غیراختصاصی مشاهده می شود، اظهار نمود: در موارد نادری عوارض تهدید کننده هم رخ می دهد که همه پزشکان در این زمان از این عوارض آگاه شده اند. بیشترین عوارض بعد از کرونا شامل خستگی، افت قوای جسمانی، تحریک پذیری، تغییرات روحی _ روانی و... در بیمار است.1401/05/14
13:54:55
5.0 / 5
194
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان