سخنگوی ستاد ملی مقابله با كرونا اعلام كرد

افزایش ۴۰ درصدی فوت شدگان کرونا طی یک هفته

افزایش ۴۰ درصدی فوت شدگان کرونا طی یک هفته به گزارش رژیم آسان سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا از افزایش 40 درصدی فوت شدگان ناشی از کووید طی یک هفته آگاهی داد و اظهار داشت: اگر افزایش مراجعات ادامه یابد، حدودا با دو سه هفته تاخیر، افزایش بستری و با یک ماه تاخیر، احتمال افزایش فوت شدگان هم وجود دارد.


دکتر عباس شیراوژن در گفت و گو با ایسنا، درباره وضعیت فعلی کرونا در کشور و احتمال ایجاد محدودیت های بیشتر با افزایش بیماری، اظهار داشت: باید توجه کرد که آمار مبتلاشدن به کرونا در کشور حدودا از دو هفته قبل آغاز به شدت گرفتن کرد و تعداد شهرهای قرمز، نارنجی و زرد بالا رفته است. در عین حال در فوت شدگان هم مقداری افزایش داشتیم. البته باید توجه کرد که این افزایش در فوتی شاید هنوز اثر موج جدید نباشد و یا احتمالاً افزایش در فوت شدگان را با تاخیر داشته باشیم.
افزایش ۲.۵ برابری بستری و ۴۰درصدی فوت شدگان کرونا در کشوروی با اعلان اینکه تعداد بستری های کرونا در هفته اخیر نسبت به هفته قبل حدودا ۲.۵ برابر شده است، اضافه کرد: در عین حال درصد فوت شدگان ناشی از کرونا هم در ضمن هفته اخیر نسبت به هفته قبل حدودا ۴۰ درصد بالا رفته است که ممکنست بیش از این هم شود.
شیراوژن با اعلان اینکه در زمینه مراجعات سرپایی هم افزایش را شاهدیم، اظهار داشت: با اینحال امیدواریم با رعایت مردم و واکسیناسیون بتوان شرایط بیماری را کنترل کرد، اما فعلا در وضعیت شروع و هفته های اولیه موج هستیم.
توصیه به مسافران و حجاجوی با اشاره به سفرهای تابستانی، بازگشت حجاج و... اظهار داشت: سفارش ما این است که افرادی که سفر می روند یا در فضاهای مسقف و... با جمعیت زیاد قرار می گیرند، پس از بازگشت اگر مهمانی و دید و بازدید دارند، ۵ تا ۷ روز پس از بازگشت را صبر کرده و دید و بازدید نداشته باشند که در این صورت احتمال انتقال بیماری کمتر شود. درباره همه سفرها این نکته وجود دارد. بطور کلی تجمع در محیط های بسته و ازدحام برایمان منشاء نگرانی است. البته نمی توان این موارد را قطع کرد، اما سفارش می نماییم رعایت پروتکلهای بهداشتی را داشته باشند.
شیراوژن درباره وضعیت غربالگری در مرزها نیز اظهار داشت: پایگاه های بهداشتی در مناطق مرزی فعالیت نموده و نظارت دارند. خصوصاً اگر اتباع کشورهای دیگر وارد کشور شوند، از آنها تست گرفته شده، کارت واکسیناسیون شان کنترل می شود و اگر علایم مشکوکی داشته باشند، نسبت به قرنطینه آنها اقدام می کنند. این ملاحظه وجود دارد که از نقاط مرزی لطمه پذیر نباشیم.
احتمال افزایش فوت شدگان در هفته های آتیسخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره پیش بینی از وضعیت بیماری در کشور در هفته های آتی نیز اظهار داشت: احتمال افزایش فوتی در هفته های آتی وجود دارد و اگر افزایش مراجعات ادامه یابد، حدودا با دو - سه هفته تاخیر افزایش بستری و با یک ماه تاخیر، احتمال افزایش فوت شدگان هم وجود دارد.
منبع:

1401/04/27
13:49:40
5.0 / 5
259
تگهای خبر: بیمار , بیماری , شیر , فوت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان