سرپرست دفتر تخصصی علوم پزشكی جهاددانشگاهی تاكید كرد

دو ماموریت مهم مجلس به جهاددانشگاهی

دو ماموریت مهم مجلس به جهاددانشگاهی رژیم آسان: گلستان سرپرست دفتر تخصصی علوم پزشکی جهاددانشگاهی از ماموریت مجلس شورای اسلامی به جهاددانشگاهی برای وورد جدی به حوزه درمان ناباروری و سرطان سینه در کشور آگاهی داد.


دکتر محمود طاووسی در نشست مشترک مسئولان حوزه پزشکی جهاددانشگاهی کشور با رئیس، معاونین و تعدادی از اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان با اشاره به تعدادی از دستاوردهای پزشکی جهاددانشگاهی در سالهای متمادی خصوصاً سال های اخیر، اظهار نمود: ما همیشه تلاش نموده ایم در مسیری گام برداریم که یک مشکل و مساله از کشور را رفع کرده و خدمتی ماندگار به مردم عزیز و شریف میهن ارائه کرده باشیم.
وی با اعلان اینکه هم اکنون ۴۷ مرکز خدمات تخصصی پزشکی جهاددانشگاهی در ۲۱ واحد استانی مشغول به فعالیت هستند، اضافه کرد: فعالیت جهاددانشگاهی در این بخش در ۶ حوزه پزشکی و بهداشتی است که بصورت فشرده عنوان بندی و تقسیم کار شده است.
آماده ایم در سه سطح در خدمت مردم گلستان باشیم
سرپرست دفتر تخصصی علوم پزشکی جهاددانشگاهی با تاکید بر این که درمان ناباروری، درمانهای سلولی و ترمیم بافت و زخم، ساخت محصولات و تجهیزات پیشرفته پزشکی، داروهای گیاهی و... تنها قسمتی از خدمات تخصصی ما در زمینه پزشکی و بهداشتی است، اشاره کرد: همیشه این نکته در جهاددانشگاهی به عنوان یک اصل پذیرفته شده و اساسی مورد توجه قرار گرفته که ما تنها در صورتی وارد استانها می شویم که نیازی احساس شده و مشکلی برای سلامت مردم شکل گرفته باشد و خط قرمز ما موازی کاری و یا دخالت در زمینه کاری دیگران است.
طاووسی از دو ماموریت مهم محوله مجلس شورای اسلامی به جهاددانشگاهی در زمینه پزشکی در سال جدید آگاهی داد و اظهار داشت: توسعه خدمات ناباروری و ایجاد شبکه ملی غربالگری و تشخیص و درمان سرطان سینه این دو ماموریت مهم ماست که قسمتی از توجه و تمرکز کا امسال به این موضوعات اختصاص یافته است.
وی با اشاره به این که ما آمادگی داریم در بخش راه اندازی مراکز غربالگری، تشخیص و درمان سرطان در سه سطح در خدمت استانها باشیم، افزود: در صورت اعلام نیازمندی دانشگاههای علوم پزشکی و همکاری واحدهای استانی ما می توانیم این مراکز را در سطوح مرکز پایه، مرکز پیشرفته و مرکز جامع ایجاد نماییم.
غربالگری سرطان ضرورت جدی و حیاتی استان گلستان
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان نیز در این جلسه با تقدیر از حضور و همدلی جهاددانشگاهی در زمینه سلامت و توجه به عدالت اجتماعی و توسعه متوازن خدمات، افزود: ما در بخش سلامت کشور باید به این درک برسیم که بجای هزینه گزاف پس از اتفاق، پیش از وقوع اتفاق با هزینه بسیار کم چاره اندیشی نماییم.
دکتر محمد مهدی زرگرانی با اعلان اینکه کمیته امداد امام خمینی (ره) در زمینه سرطان این کار را در استان گلستان صورت داد، اضافه کرد: آنها متوجه شدند که با یک غربالگری ساده می توان از هزینه های گزاف پس از مبتلاشدن جلوگیری کرد و همین مساله اگر در بهزیستی و سایر نهادها نیز مورد توجه قرار گیرد بخش عمده از از مشکل با ایجاد مرکز غربالگری، تشخیص و درمان حل خواهد شد.
وی با تاکید بر این که در استان گلستان هم اکنون ۴۷۵ هزار نفر بانوی ۳۰ تا ۷۰ ساله داریم، اشاره کرد: هزینه ماموگرافی همه این افراد شاید در مجموع یک مبلغ قابل توجه باشد اما اساسا یک صدم هزینه درمان تنها چندین نفر از مبتلایان بین این جمعیت نخواهد بود.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان با اشاره به این که اگر توسعه شبکه غربالگری و حمایت بیمه ای صورت نگیرد اساسا در زمینه سرطان سینه در استان با مشکلات عدیده ای مواجه خواهیم شد، اظهار داشت: شاید مجبور شویم به معاینه فیزیکی و بررسی موارد ابتلای ژنتیکی بسنده کرده و فقط افراد مشکوک را برای ماموگرافی ارسال نماییم برای اینکه هم مراکز دولتی ما در این عرصه خیلی کم بوده و هم پوشش بیمه ای وجود ندارد.
وجود نیروی اسنانی کارآمد در دانشگاه علوم پزشکی گلستان
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان با تاکید بر روند رو به رشد مبتلاشدن و بروز سرطان سینه در استان گلستان، اضافه کرد: ما به شدت به دانش و فناوری جهاددانشگاهی و کمک این عزیزان برای رفع مشکلات این حوزه نیازمندیم و امیدواریم بتوانیم از ظرفیت عظیم این نهاد انقلابی بهره مند شویم.
نرگس بیگم میربهبهانی با اعلان اینکه رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان از افراد پیشرو در بهره مندی از تکنولوژی های جدید و کاملا معتقد به تحقیقات و علوم و فنون روز دنیا است، اضافه کرد: ما در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان تمام قد آماده ایم تا جهت راه اندازی مرکز جامع غربالگری، تشخیص و درمان در کنار جهاددانشگاهی اقدامات لازم را انجام دهیم.
وی با اهمیت ترین عنصر برای توسعه خدمات نوین را نیروی انسانی کارآمد و درجه یک دانست و اظهار داشت: هم اکنون در استان گلستان در این عرصه کاملا شرایط مطلوبی وجود دارد و از حیث حضور نیروهای کارآمد و متخصص هیچ مشکلی وجود ندارد.

منبع:

1401/04/11
21:51:11
5.0 / 5
183
تگهای خبر: پزشك , تكنولوژی , خدمات , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان