آمار جهانی كرونا؛

آمریکا، برزیل و هند، پیشتاز مرگ های کرونایی در جهان

آمریکا، برزیل و هند، پیشتاز مرگ های کرونایی در جهان به گزارش رژیم آسان، بنابر جدید ترین آمار جهانی کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در دنیا تابحال به ۶۷۳ میلیون و ۲۸۰ هزار و ۱۱۵ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۷۴۵ هزار و ۹۴۴ بیمار هم تایید شده است.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، همینطور بر مبنای آمار رسمی عرضه شده در جدول جهانی "ورلداُمتر"، طی شبانه روز گذشته کرونا در جهان جان ۷۹۶ نفر را گرفته است همینطور در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷۰ هزار و ۹۳ ابتلای جدید جهانی هم به ثبت رسیده است.
آمارها در عین حال نشان داده است که ژاپن با ثبت ۳۹۸ فوتی طی شبانه روز گذشته بیشترین شمار مرگ های کووید را در جهان داشته است.
آمریکا همینطور با بیشتر از ۱۰۳ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد. همینطور دو کشور برزیل و هند بعد از ایالات متحده، بالاترین نرخ مرگ های کرونایی در جهان را تابحال گزارش کرده اند.
در اروپا همینطور فرانسه با ثبت بیشتر از ۳۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار مبتلا شدن در میان کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۴ هزار قربانی، همچنان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا ظهر امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع فوتی ها ۱ آمریکا ۱۰۳، ۸۲۹، ۹۴۳ ۱، ۱۲۸، ۵۲۱ ۲ هند ۴۴، ۶۸۱، ۹۲۱ ۵۳۰، ۷۳۳ ۳ فرانسه ۳۹، ۴۸۱، ۰۷۲ ۱۶۳، ۷۵۲ ۴ آلمان ۳۷، ۶۶۸، ۳۸۴ ۱۶۴، ۷۰۳ ۵ برزیل ۳۶، ۷۳۳، ۰۱۶ ۶۹۶، ۳۱۶ ۶ ژاپن ۳۲، ۰۴۵، ۳۲۸ ۶۵، ۳۶۹ ۷ کره جنوبی ۲۹، ۹۹۹، ۵۲۹ ۳۳، ۲۰۹ ۸ ایتالیا ۲۵، ۴۱۵، ۶۳۰ ۱۸۶، ۴۸۸ ۹ انگلیس ۲۴، ۲۵۹، ۲۴۰ ۲۰۳، ۲۲۹ ۱۰ روسیه ۲۱، ۸۹۴، ۱۵۷ ۳۹۴، ۶۹۴ همینطور ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۳ هزار و ۲۷۳ مورد مبتلا شدن و ۱۴۴ هزار و ۷۳۴ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.
روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
منبع:

1401/11/03
08:43:23
5.0 / 5
160
تگهای خبر: بیمار , بیماری , فوت , كرونا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان